Japānas «zaļie» lūdz Eiropas organizāciju atbalstu spiediena izdarīšanā uz valdību

2011. gada 08. maijs plkst. 20:08
Autors: LETA
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Japānas «zaļā» jeb vides aizstāvju organizācija vērsusies pēc palīdzības pie Eiropas zaļajām partijām, tostarp Latvijas Zaļās partijas (LZP), ar lūgumu palīdzēt «saukt pie kārtības» Japānas valdību, kura, pēc «zaļo» domām, nepietiekami iesaistās atomelektrostacijas (AES) avārijas seku novēršanā.

Kā informēja LZP pārstāvis Viesturs Silenieks, Japānas «zaļo» lūgums saņemts pagājušajā nedēļā. Viņi uzskata, ka patlaban AES avārijas seku novēršanā viss smagums gulstas uz privātās kompānijas pleciem, bet Japānas valdība avārijas seku novēršanā iesaistās nepietiekami.

Japānas organizācija vērsusies pēc palīdzības pie visām Eiropas zaļajām partijām, lai tās «sauktu viņu valdību pie kārtības» šajā jautājumā, sacīja Slienieks.

LZP savu viedokli formulēs kopā ar visām Eiropas zaļajām partijām.

Tūkstošiem japāņu sestdien izgāja ielās, pieprasot atteikšanos no kodolenerģijas.

Neskatoties uz lietus smidzināšanu, vairāki tūkstoši demonstrantu pulcējās Tokijas Šibujas rajonā. Protestētāji turēja plakātus ar tādiem saukļiem kā: «Kodolenerģija ir novecojusi» un «Mēs vēlamies enerģētikas politikas maiņu».

Dienu iepriekš Japānas premjerministrs Naoto Kans deva rīkojumu apturēt uz dienvidrietumiem no Tokijas esošās Hamaokas AES darbu, jo šī spēkstacija uzbūvēta pie bīstamas tektoniskā lūzuma līnijas.

Vietējie mediji ziņo, ka kodolspēkstacijas darbība apturēta uz diviem gadiem.

Pirms astoņām nedēļām Japānu piemeklēja postoša zemestrīce un cunami, kas nodarīja bojājumus Fukušimas AES uz ziemeļaustrumiem no Tokijas, izraisot nopietnāko kodolkatastrofu pasaulē kopš Černobiļas avārijas 1986.gadā.

Pēc Fukušimas katastrofas valdība paziņojusi, ka pārskatīs līdzšinējo enerģētikas politiku, taču uzsvērusi, ka negrasās pilnībā atteikties no kodolenerģijas izmantošanas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām