Jārod papildu līdzekļi Centrāltirgum

2018. gada 01. marts plkst. 9:24
Dalies ar šo rakstu

Lai varētu realizēt projektu par Rīgas Centrāltirgus revitalizāciju, pašvaldībai būs jārod papildu finansējums sešu miljonu eiro apmērā

Jau ilgāku laiku tiek runāts par nepieciešamību savest kārtībā Rīgas Centrāltirgus (RCT) teritoriju gar kanālmalu, kā arī preču piegādes zonu un pagrabus, kas ved uz paviljoniem. Tas saistīts arī ar Rail Baltica projektu, kura ietvaros RTC ir jāsakārto krastmala, kanālmalas un piegādes vieta, kas atrodas tur. Tāpat ir plānots sakārtot atkritumu saimniecību, lai atkritumi atrastos zem jumta, būtu norobežoti un nebūtu pieejami nepiederošām personām un dzīvniekiem. Šobrīd Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja ir atbalstījusi RCT revitalizācijas projekta tālāku attīstību. Kopumā šī projekta īstenošanai plānots papildus piešķirt vairāk nekā sešus miljonus eiro.

Projektu realizācija paredzēta līdz 2021. gadam, un to īstenošanai pilsētas attīstības departaments plāno piesaistīt finansējumu 2014.–2020.gada Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā, kas paredzēts teritoriju revitalizācijai, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām. DB jau 2016. gadā rakstīja, ka RCT, ieguldot sešus miljonus eiro, plāno atjaunot degradēto teritoriju, tomēr šobrīd tam ir nepieciešami papildu līdzekļi.

Viens no projektiem, pie kā strādā Pilsētas attīstības departaments, saistīts ar RCT pagrabu pārbūvi uzņēmējdarbības veicināšanai. Projekta vispārējais mērķis ir attīstīt un revitalizēt RCT degradēto teritoriju atbilstoši Rīgas pilsētas attīstības plānošanas dokumentiem un attiecīgās priekšpilsētas vides attīstības prioritātēm. Mērķi plānots sasniegt, rekonstruējot RCT pazemes pilsētu, tai skaitā kanālmalu un piegādes zonu, tādējādi plānots sekmēt ekonomisko aktivitāti piegulošajā RCT kvartālā.

Departaments, raksturojot šā brīža situāciju, atzīmē, ka RCT ārtelpai un pazemes telpām ir nepieciešama rekonstrukcija un infrastruktūras sakārtošana, kā arī atzīmē inženierkomunikāciju slikto stāvokli. Pagrabstāva telpās zem Zivju, Gastronomijas, Piena, Sakņu un Gaļas paviljona, kas paredzētas produktu pirmreizējai apstrādei un uzglabāšanai, nedarbojas apkures un kondicionēšanas sistēmas, tāpēc praktiski nav iespējams nodrošināt laikapstākļiem atbilstošu temperatūras režīmu.

Tāpat šobrīd netiek efektīvi izmantota kanālmala gan no pieejamības, gan loģistikas viedokļa, kā arī notiek atkritumu ieskalošana kanālā.

Plašāk lasiet rakstā Jārod papildu līdzekļi Centrāltirgum ceturtdienas, 1. marta, laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu