Būvniecība un īpašums

Jaunais futbola stadions Rīgā izmaksās aptuveni 10 miljonu eiro

Dienas Bizness, 04.03.2015

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Standarta procedūra, un nekā vairāk – tā pagājušajā nedēļā izsludināto publisko apspriešanu par Krišjāņa Barona ielas 116A sporta kompleksa pārbūvi Dienai raksturoja Latvijas Futbola federācijas (LFF) Stadionu un infrastruktūras komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Žuks. Jaunā LFF stadiona tehniskais projekts izlases vajadzībām ir gatavs, atlikusi vienīgi tāda formalitāte kā sabiedrības atbalsta saņemšana pašlaik teritorijā esošo koku ciršanai, trešdien raksta laikraksts Diena.

Projekta īstenošanas ietvaros paredzēts nocirst četras kļavas, 16 liepas, divas blīgznas un 35 papeles. Ja atbalsts tiks saņemts, jau nākamnedēļ tiks rīkota jaunā stadiona būvniecībai paredzēta preses konference.

«Pirmām kārtām nekādas aizķeršanās nebūs. Tie, kas ar to nodarbojas ik dienas, saka, ka nebūs problēmu. Ja ļaujam vaļu fantāzijai un pieņemam, ka iebildumu būs vairāk nekā atbalsta, tad mums vēl rūpīgāk būs jāsagatavo argumenti. Un mums tādi ir. Galu galā – jaunajā projektā tiks iestādīti citi koki,» akcentēti paskaidroja Žuks. LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis gan norādīja, ka tik un tā tiek gaidīts atbalsta apstiprinājums no sabiedrības. «Jo vairāk atbalsta, jo labāk. Stadions taču ir vajadzīgs?! Tas nemaz nav apspriežams,» Mežeckis norādīja uz maz ticamo varbūtību, ka Latvijas futbola izlase vismaz uz brīdi būs spiesta palikt bez stadiona, kurā aizvadīt oficiālās spēles.

2000. gadā atklātais Skonto stadions, kurā ir 9500 skatītāju vietu, tuvākajā laikā tikšot nojaukts. Mežeckis nezināja teikt, tieši kad, jo to zina tikai stadiona īpašnieki, kuri esot solījuši būvi atstāt neskartu vismaz līdz 2016. gada beigām.

Jaunajā izlases bāzes stadionā būs mākslīgā seguma laukums, kas raisījis diezgan lielu neizpratni Latvijas futbola līdzjutējos. Otra lieta, kas satrauc līdzjutējus saistībā ar jauno stadionu, ir tribīņu mazā ietilpība. Jaunajā būs tikai 5500 skatītāju vietu, teju divreiz mazāk nekā Skonto stadionā.

Tāpat ap desmit miljoniem eiro vērtajā jaunajā stadionā būs arī viens treniņu laukums nestandarta izmērā (60 x 40 metri) ar skrejceļu, ko varēs izmantot blakus esošo skolu audzēkņi, kā arī telpas, uz kurām pārcelsies LFF. Cik maksās jauno telpu ekspluatācija, vēl esot pāragri spriest, taču esot pārliecība, ka tas noteikti būs lētāk, nekā turpināt īrēt telpas Rīgas Olimpiskajā sporta centrā, kur pašlaik bāzējas LFF ofiss.

Plašāk lasiet rakstā Prioritāte ir daudzpusība trešdienas, 4.marta laikrakstā Diena (14.,15.lpp)!