Jaunais vilnis labi situētos uz Jūrmalu vilks arī šogad; koncertzālē būvējas 

Vieta, kas Jūrmalai nes naudu un nodrošina prestižu - tā varētu raksturot Dzintaru koncertzāli. No pilsētas maka viedokļa izdevīgākie ir Krievijas un NVS valstu iedzīvotājus piesaistoši pasākumi, turpinot Latvijas pilsētu apskatu, norāda laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 23.05.2013
1/20

Foto: Kristaps Kalns, Dienas Mediji

Konkurss Jaunais vilnis, Dziedošais KiViNs un citi krievu valodu saprotošajai auditorijai paredzēti pasākumi nodrošina pilsētai to pietiekami labi situēto cilvēku pieplūdumu, no kura savukārt barojas nekustamo īpašumu kompānijas, viesnīcas un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, uzsver laikraksts.

Tas atgādina, ka pirms desmit gadiem Dzintaru koncertzāle izskatījās visai nožēlojami ar veciem koka soliem. Vairāku gadu laikā brīvdabas daļa ir pilnībā rekonstruēta un labiekārtota apkārtne, tagad pienākusi kārta vēsturiskajai ēkai, kuras restaurācijas un rekonstrukcijas projekts sākts 2012. gada oktobrī. Darbus plānots pabeigt divu gadu laikā ar tehnoloģiskajiem pārtraukumiem vasarā, un tos veic būvniecības uzņēmums RE&RE. Kopējās izmaksas ir 8,47 miljoni latu.

«Tie darbi ir ļoti svarīgi, tikai ļoti žēl, ka šajā sezonā koncertzāle būs ļoti neērti izmantojama, jo puse teritorijas būs iekonservēts būvlaukums. Jūrmalā slēgtā zāle pasākumiem ir ļoti, ļoti vajadzīga, jautājums tikai, vai izmaksas ir adekvātas tam, kas tur tiek darīts,» Dienai sacījis Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis.

Savukārt, nu jau bijušais pilsētas mēra padomnieks kultūras un sporta jautājumos Raimonds Munkevics (Jūrmala - mūsu mājas) oponējis: «Darbi ir sarežģīti, arī pazemē, bija jānostiprina pamati, turklāt tas ir arhitektūras piemineklis, objekts nav standarta.» R. Munkevics arī noraidījis versiju, ka rekonstrukciju pasteidzinājuši Jaunā viļņa rīkotāju draudi konkursu pārcelt uz citurieni: «Projekts jau sen bija paredzēts, bet krīzes laikā valsts nedeva pašvaldībām kredītus.»

Remontdarbi rit ļoti veiksmīgi un ātrāk, nekā plānots, prieku paudis SIA Dzintaru koncertzāle valdes priekšsēdētājs Svens Renemanis. Pēc viņa teiktā laikrakstam, ar būvniekiem ir rasta vienošanās, kā organizēt apmeklētāju plūsmu, un visi koncertu un pasākumu rīkotāji ir informēti, ka mazajā zālē notiek remonts. «Sezonā nav neviena brīva datuma, visi zina, kas ir un kā būs, un producenti ir apmierināti,» klāstījis S. Renemanis.

Jaunais vilnis šogad noteikti notiks, informē, laikraksts.

Galerijā - pilsēta fotogrāfijās.

Jaunākais izdevums