Jauno projektu dzīvokļu cenu kāpums pārsteidz

2018. gada 06. marts plkst. 10:06
Dalies ar šo rakstu

Pēc nozīmīga lēciena 2017. gadā, arī šogad dzīvokļu cenas Rīgā turpinās kāpt; straujāks pieaugums sagaidāms jauno projektu segmentā, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

2017. gadā strauji ir augusi t.s. jauno projektu dzīvokļu cena – par 12%, kas gan ir bijis pārsteigums, vērtē Arco Real Estate valdes loceklis, vērtēšanas nodaļas vadītājs Māris Laukalējs.

Pat pie optimistiskākā scenārija iepriekš pieļautais pieaugums bijis ap 10%. Tas varētu būt skaidrojams ar to, ka pagājušajā gadā strauji saruka to īpašumu piedāvājums, kas bija t.s. banku īpašumu kompāniju pārziņā. Tie veidojuši nosacīti lētāko piedāvājuma daļu, nereti ir bijuši bez iekšējās apdares, līdz ar to vidējo cenu rādītāju «pavelkot» uz leju.

Vēl 2016. gadā vidējā jauno dzīvokļu cena bijusi 1200 eiro/m2, bet 2017. gadā tā uzrādījusi izrāvienu un gada beigās tuvojusies 1400 eiro/m2.

Arī šogad straujāk varētu augt dzīvokļu cena tieši jaunajos projektos, gada griezumā pieaugums varētu būt pat 10% robežās. Gana pamanāmi uz augšu kāps arī sērijveida dzīvokļu cenas, prognozē M. Laukalējs.

Visu rakstu Virziens – uz augšu lasiet 6. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Kādas ir Tavas domas? Piedalies Dienas Biznesa diskusijā:

Īstais brīdis pirkt nekustamo īpašumu Latvijā - vakar, šodien vai vēl gaidāms?

Dalies ar šo rakstu