Jelgavas novadā ražos cūku pupu kraukšķus 

Jelgavas novada dome 31. augusta domes sēdē atbalstījusi lēmumprojektu, kas paredz izīrēt nedzīvojamās telpas 44,1m2 platībā pašvaldības nekustamajā īpašumā Jaunlīdumi Dzirniekos Jaunsvirlaukas pagastā saimnieciskās darbības veikšanai. Uzņēmējas Kristīnes Ozoliņas nodarbe ir pārtikas produkta ražošana no cūku pupām,  kas raksturojami kā čipši, uzkodas jeb cūku pupu kraukšķi, informē novada domē.

Zane Atlāce - Bistere, 05.9.2016

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunā uzņēmēja, kas līdz šim kā pārtikas tehnoloģijas pētniece līdzdarbojās Latvijas Lauksaimniecības Universitātes paspārnē,  plāno izveidot uz sociālās uzņēmējdarbības principiem balstītu nelielu ražotni. Uzņēmuma produkcija jau pakāpeniski top un ir iegādājama pēc pasūtījuma vai mājražotāju tirdziņos.

Ņemot vērā, ka uzņēmējdarbības ražošanas pamatā ir rūpīgs roku darbs – gan cūku pupu šķirošanā, lobīšanā, vēlāk arī fasēšanā, darbā plānots iesaistīt tieši sociāli mazaizsargātas mērķgrupas pārstāvjus - piemēram,  cilvēkus ar īpašām vajadzībām vai pirmspensijas vecuma cilvēkus.

Plānots, ka ar pašvaldības atbalstu uzņēmums sniegs pieteikumu arī projektu konkursā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), Latvijas Lauku attīstības programmā. Šī programma sniedz atbalstu jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, to realizēšana tirgū un kvalitatīva darba apstākļu radīšanai,  ražošanas procesā nodrošinot darba vietas sociālai atstumtības riskam pakļautai cilvēku grupai - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pirmspensijas vecuma  cilvēkiem, u.c.

Pašlaik saimnieciskās darbības veicēja tirgum jau radījusi vairākus produktus ar cūku pupu kraukšķiem- sālītus, ar ķiploka garšu, kā arī bez piedevām un ar olīveļļu.

 

No šīs sadaļas

Noslēgušies vairāki uzņēmuma Cesvaines piens izsludinātie konkursi par iekārtu iegādi,...

Ražošana, tostarp arī pārtikas, ir joma, kurā strauja izaugsme ir maz iespējama...

No pārtikas produktu iepakojuma ar laiku varētu pazust tādi apgāžami apgalvojumi kā...

AS Brīvais vilnis šā gada pirmajā pusgadā strādājusi ar zaudējumiem 128,6 tūkstošu...

Šā gada sākumā reģistrēts 1281 mājražotājs, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta...

Šā gada pirmajā pusgadā SIA Baltic Dairy Board neto apgrozījums sasniedza 7,305...

AS Latvijas maiznieks izsludinājusi konkursu ciabattu ražošanas līnijas iegādei, liecina...

Igaunijas bankas Nordea un DNB paudušas pārliecību, ka vispareizāk būtu pasludināt aizdomās...

Par AS Aldaris jaunajiem valdes locekļiem kļuvuši uzņēmuma pārdošanas direktors Artūrs...

Gaļas pārstrādes uzņēmums SIA Marno pērn strādājis ar 9% apgrozījuma kritumu un...