Jūras vilki apšauba zemessūcēja spējas

2014. gada 15. decembris plkst. 10:37
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Vecie jūras vilki Pāvilostā apšauba, ka nupat piegādātais zemessūcējs spēs veikt uzticētās funkcijas.

Pagaidām Ukrainas pilsētā Hersonā ražotais zemessūcējs stāv ostas teritorijā ieziemots un darbu sāks pavasarī, reģionālajam laikrakstam Kursas Laiks apstiprinājis Pāvilostas ostas pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs.

«Tas ir tik maziņš, ka smiekli nāk. Nu ko tāds var paveikt? Atceros, ka Pāvilostā bija līdzīgs, bet divas reizes lielāks. Tas starp moliem nogrima. Jūrā vējš var sacelties ātri, un, ja tas metāla plostiņš stāvēs pie moliem, ātri vien būs dibenā. Piekrītu, ka Sakas upi ar to var padziļināt Tur līcīšos mierīgi - viļņu nav,» uzskata Valdis Stūre. Vecais kapteinis bilst, ka līdzīgas bažas ir arī citiem viņa gadagājuma jūrniekiem, kuri dažādas ķibeles un īstus jūras viļņus redzējuši.

Pāvilostas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons Kursas Laikam paudis pārliecību, ka «izmēram nav nozīmes». «Pēc tehniskajiem parametriem, iekārta sola pildīt to, kas tai paredzēts. Pēdējos trīs gadus, kamēr amatā ir Griškēvičs, man nav bijis pamata šaubīties par Ostas pārvaldes darbu. Darbi rit un osta attīstās tik, cik ir naudas,» sacījis U. Kristapsons. 

Zemessūcējam gadā jāizsūc 2000 kubikmetri smilšu, bet tā jauda ir 300 kubikmetri dienā.

Iepriekš ar Pāvilostas ostas akvatorijas un Sakas upes gultnes tīrīšanu un padziļināšanu nodarbojās Lietuvas kompānijas, kuru darbs ilgstošā laika periodā bija neefektīvs. Līdz nesenai pagātnei ostā strādāja 1936. gadā ražots kuģis, kuram visu laiku bija kādas tehniskas problēmas, bet smilšu sanesumi pie moliem turpināja augt. Ierīce ostai izmaksājusi 77 tūkstošus eiro.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām