«Kaķu tantes» Vecrīgas kaķu barošanai iztērē visu pensiju

2011. gada 16. decembris plkst. 8:50
Dalies ar šo rakstu

«Bezsaimnieka kaķi Rīgā nevienu nepārsteidz. Cita lieta, ka, izlasot skaitli 200 000, tomēr šķiet, ka tik ņaudētāju Rīgas pagalmiem un pagrabiem ir par daudz. No tiem šogad ar Rīgas domes atbalstu sterilizēti 1528 kaķi, tam izlietojot 33 654 latus,» raksta laikraksta Diena žurnālists Atis Rozentāls.

Viņš norāda, ka ziemā namu apsaimniekotājiem ir divi rīcības scenāriji - atstāt kaķiem ejas pagrabos vai tās aiztaisīt. Kaķu likteni vakar izskatījusi Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja, kuras priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko paziņojis - par mājas pārvaldīšanu atbildīgi ir dzīvokļu īpašnieki, un viņiem jālemj, ko darīt ar savas mājas kaķu koloniju, ja tāda izveidojusies.

«Vairākas kundzes, kuras katru dienu dodas pa viņām zināmu maršrutu un baro Vecrīgā dzīvojošos kaķus, satrauc to dzīvnieku liktenis, kuri mīt mājā Audēju un Kalēju ielas stūrī. Ēku šobrīd nojauc. Būvdarbu vadītājs ļaujot iežogotajā teritorijā kaķus pabarot, taču neviens nezina, kas notiks tālāk. Kundze saka - iespējams, ja cita risinājuma nav, humānākais variants būtu kaķus iemidzināt. Viņa aptuveni 30 Vecrīgas kaķu ēdināšanai iztērē visu savu pensiju - 130 latu,» noskaidrojis žurnālists.

Sievietes stāstījušas, cik dažādi ir namu pārvaldnieki - viens dzen barotājas prom, cits ielaiž pat aiz slēgtiem vārtiem. «Kaķi, šķiet, viņas labi pazīst - Jāņa ielā piepeši no kāda pagraba parādās kaķis, tad otrs, trešais, ceturtais, dzīvnieki ņaud, nāk klāt, trinas gar kājām. Tūlīt sarodas tūristi ar fotoaparātiem. Pēc brīža, kad kundzes aizgājušas, iela atkal ir klusa un tukša, it kā neviena kaķa nebūtu bijis,» novērojis A. Rozentāls.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām