Atpūta

Kaļiņingradas pludmalē karakuģis pārsteidz atpūtniekus

Dienas Bizness, 22.08.2013

Avots: ekrānuzņēmums

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cilvēku pilnā pludmalē Kaļiņingradas apgabalā Krievijā negaidīti un bez iepriekšēja brīdinājuma krastā izbraucis Krievijas karaflotes Zubr klases desantkuģis.

Pludmalē esošie cilvēki karakuģi sākuši bildēt un iemūžināt video. Tad no desantkuģa izskrējuši Krievijas jūras kājnieki, kas centušies no kuģa prom aizdabūt ziņkārīgos. Pārliecinājušies, ka notiekošais ir tikai flotes mācības, cilvēki turpinājuši atpūtu.

Krievijas Rietumu kara apgabala preses dienests gan norāda, ka notikušais ir normāla parādība. «Tas ir normāli. Mečnikovo [ciemats, kura tuvumā atradās pludmale] ietilpst militārā poligona teritorijā. Savukārt pludmale tur izveidojusies nesankcionēti. Karakuģis pildīja savu uzdevumu – apmācību nolūkos izsēdināja un uzņēma jūras kājniekus. Karavīri rūpējās par to, lai neviens nebūtu kuģa tuvumā,» medijam Kaliningrad.ru sacīja Krievijas Rietumu kara apgabala preses dienesta vadītājs trešā ranga kapteinis Andrejs Bespaļnijs.

Zubr ir pasaulē lielākais kuģis uz gaisa spilvena. Tā garums ir 57 metri, bet pašmasa – 415 tonnas. Šobrīd pasaulē četru valstu karaflotēs – Ukrainas, Krievijas, Ķīnas un Grieķijas – ir kopumā deviņi Zubr klases desantkuģi.

Komentāri

Pievienot komentāru