Attīstīs transporta koridoru starp Melno jūru un Baltijas jūru

2013. gada 14. marts plkst. 16:41
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Lai popularizētu konteinervilciena ZUBR maršrutu un sadarbotos vēl vairākās jomās, Ventspils brīvostas pārvalde ir vienojusies slēgt sadarbības līgumu ar Ukrainas valsts uzņēmumu Odesas jūras tirdzniecības osta.

Līguma parakstīšana plānota Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālās vizītes ietvaros, Ukrainas-Latvijas biznesa forumā. Valsts prezidenta oficiālā vizīte Ukrainā norisinās šodien un rīt, 14.un 15.martā.

Latvijas delegācijas sastāvā ir arī 49 Latvijas uzņēmēji, tai skaitā Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Guntis Drunka un Mārketinga un attīstības nodaļas projektu vadītājs Mārcis Nēliuss. Viens no vizītes konkrētajiem mērķiem ir īpaši akcentēt konteinervilciena ZUBR projekta perspektīvu, kurā Latvija saredz iespēju attīstīt transporta koridoru starp Baltijas un Melno jūru, tādējādi nodrošinot kravu plūsmu starp diviem ekonomiski aktīviem reģioniem. Perspektīvā Latvija saskata iespējas šajā projektā piesaistīt arī citas valstis, piemēram, Turciju un Skandināvijas valstis.

Ventspils brīvostas pārvalde sadarbības līgumu ar Odesas tirdzniecības ostu parakstīs 15.martā Odesā. Ostas plāno sadarboties kravu apgrozījumu veicināšanā, tai skaitā informācijas apmaiņā par kravu veidiem un apjomiem, savstarpējā loģistikas attīstībā, īpaši konteineru vilciena ZUBR maršruta popularizēšanā, kravu pārvadājumu piesaistē, aktīvi rekomendējot loģistikas un kuģošanas kompānijām izmantot otras puses ostu konteineru un citu kravu pārvadājumiem, informācijas un pieredzes apmaiņā saistībā ar ostu izbūvi un attīstību, moderno tehnoloģiju un aprīkojuma izmantošanu, kā arī rūpniecības attīstības veicināšanā.

Odesas osta ir viena no lielākajām Melnās un Azovas jūru ostām, atrodas Melnās jūras Ziemeļrietumu daļā, jau kopš sendienām bijusi nozīmīgs punkts Austrumu – Rietumu tirdzniecības ceļā. Odesas osta pēc kravu apgrozījuma ir lielākā osta Ukrainā un lielākā pasažieru pārvadājumu osta Melnajā jūrā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām