Matīss uzsver nepieciešamību attīstīt dzelzceļa pasažieru pārvadājumus starp Minsku un Rīgu

2014. gada 09. oktobris plkst. 16:54
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien, 9.oktobrī, Baltkrievijas transporta nedēļas ietvaros notikušajā Baltkrievijas – Latvijas atpaļā galda diskusijā Baltkrievijas un Latvijas sadarbība transporta un loģistikas jomā satiksmes ministrs Anrijs Matīss atzīmēja nepieciešamību aktīvi attīstīt dzelzceļa pasažieru pārvadājumus starp Minsku un Rīgu, kā arī informēja par Latvijas ieinteresētību uzsākt darbu pie Latvijas un Baltkrievijas dzelzceļu elektrifikācijas sistēmu savienošanas, informē Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Rumba.

Satiksmes ministrs atzina, ka Baltkrievija ir ļoti nozīmīgs - otrs lielākais aiz Krievijas -  Latvijas sadarbības partneris dzelzceļa pārvadājumos, t.sk. uzticams sadarbības partneris pārvadājumos ar konteinervilcienu Zubr.

Ņemot vērā, ka Baltkrievija ir uz eksportu orientēta valsts, kas šobrīd realizē tirdzniecības un loģistikas centru attīstības programmu, Latvija aicināja veidot infrastruktūras jaudas Latvijas ostās. Šajā sakarā Matīss izteica gatavību organizēt baltkrievu ekspertu vizīti Latvijā, lai rastu iespēju padziļināti iepazītos ar Latvijas tranzīta koridoru un tā infrastruktūru.

A. Matīss norādīja, ka šāda veida abu valstu transporta, tranzīta un loģistikas pārstāvju apaļā galda diskusija ir nozīmīga vieta, kur pārrunāt esošās un turpmākās attīstības iespējas. «Starp abām valstīm ir izveidojušās labas, lietišķas un konstruktīvas attiecības, turklāt regulāri notiek tikšanās dažādos formātos, gan valsts institūciju, gan asociāciju un uzņēmēju līmenī. Ceru, ka Baltkrievijas transporta nedēļas pasākumi un apaļā galda diskusija dos labu impulsu sadarbības paplašināšanai, gan kravu pārvadājumu palielināšanai, gan jaunu kravu piesaistei,» uzsvēra A. Matīss.
 
Apaļā galda diskusijas laikā abu valstu transporta ministri atzina, ka Latvijas un Baltkrievijas uzņēmējiem būtu jādibina uzņēmumi vai kopuzņēmumi otras puses valstīs. Tas ievērojami palielinātu uzticību turpmākajā sadarbībā.
 
Pēc apaļā galda diskusijas tika parakstīts Latvijas loģistikas asociācijas un Baltkrievijas loģistikas asociācijas sadarbības memorands, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi un Baltkrievijas Transporta un komunikācijas ministrijas Galvenās autoceļu pārvaldes sadarbības memorands. A. Matīss atzīmēja, ka parakstītie memorandi vēl vairāk padziļinās sadarbību starp abām kaimiņvalstīm, turklāt šis būs svarīgs solis abu valstu tranzīta potenciālu palielināšanā.

Apaļā galda diskusijā piedalījās abu valstu transporta ministri - A. Matīss un Anatolijs Sivaks, transporta un loģistikas nozares asociāciju pārstāvji un  uzņēmēji.
 
No 6. līdz 9.oktobrim Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā norisinās Baltkrievijas transporta nedēļa, kuras ietvaros notiek izstāde Transports un loģistika un tajā Latviju pārstāv vairāk nekā 30 dalībnieki no Latvijas. Nedēļas ietvaros notika starptautiskās transporta konferences plenārdiskusija, kurā tiks apspriesta tēma par Baltkrievijas transporta sektora konkurētspējas palielināšanu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām