Matīss: Situācija uz ceļiem ir apmierinoša; sasauks Ceļu satiksmes drošības padomes sanāksmi

2015. gada 13. janvāris plkst. 16:50
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Pašreizējā situācija uz valsts ceļiem ir apmierinoša; daudzo negadījumu dēļ tiks sasaukta Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sanāksme, aģentūrai BNS pastāstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība).

«Šajos grūtajos apstākļos situācija ir apmierinoša, bet pēdējās divās nedēļās diemžēl situācija uz ceļiem ir būtiski pasliktinājusies,» viņš sacīja.

Matīss un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis otrdien vienojušies, ka visiem atbildīgajiem dienestiem būs jāsniedz ziņojums par negadījumu cēloņiem un ceļu uzturēšanu CSDP 26.janvārī, kā arī uzdots dienestiem pievērst lielāku uzmanību ceļu uzturēšanai, tomēr, pēc Matīsa uzskata, katrs negadījums ir atsevišķi vērtējams.

«Situācijas sarežģītība, protams, ir laikapstākļi, kas ir mainīgi - ir plus grādi, mīnus grādi, sniegs uzsnieg, kūst, veidojas apledojums. Protams, ceļu dienests dara visu, lai apledojumu novērstu, bet arī autovadītājiem ir ļoti svarīgi izvēlēties ceļu stāvoklim atbilstošu braukšanu,» viņš klāstīja.

Ministrs paskaidroja, ka pašlaik ceļa segums ir sasalis un ātri nekūst, veidojas ūdens, kas tiek pārkaisīts ar sāli, savukārt pēc sālsūdens notecēšanas atkal veidojas apledojums. Līdz ar to autovadītāji neesot pieraduši pie mainīgajiem apstākļiem. «Bet cik var kaisīt sāli peļķē, tam ir maza jēga, ir jādomā arī autovadītājiem,» ir pārliecināts Matīss.

Pašlaik neesot problēmu nedz ar tehniskajiem, nedz finansiālajiem līdzekļiem, norādīja Matīss. «Sezonas ietvaros līdzekļi ir pietiekami. Ja mēs redzēsim, ka veidosies bedres un līdzekļi tiks pārtērēti, būs problēmas pavasarī. Ir redzams, ka šogad ir vairāk bedru nekā citus gadus, līdz ar to tām būs pastiprināti jāpievērš uzmanība un jāvelta līdzekļi pavasarī,» viņš paskaidroja.

Latvijas autoceļu uzturētājs veic dežūras diennakts režīmā ar stacijām, kas izvietotas uz ceļiem, kā arī kontrolē ceļu virsmas, gaisa temperatūru, laika prognozes un veic izbraukumus. Tāpat tiek uzklausīti autovadītāji iebildumu un monitorēta informācija no policijas, pastāstīja ministrs.

«Bet katram autovadītājam kaisīšanas mašīnu blakus nepieliks, ir jāuzmanās. Ziemas apstākļi ir tādi, kādi tie ir, sevišķi, ja tie ir mainīgi,» vērsa uzmanību Matīss.

Jau vēstīts, ka otrdienas rītā situācija uz ceļiem apledojušo ceļu dēļ vietām bija katastrofāla - līdz plkst.10 Latvijā policija saņēmusi izsaukumus par 57 negadījumiem, vairākas galvenās šosejas ir bloķētas vai daļēji bloķētas, aģentūrai BNS pavēstīja policijā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām