Karavela ķeras klāt miljonu projektam

2011. gada 12. septembris plkst. 10:37
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Kaijas produkcijas ražotāja SIA Karavela sākusi realizēt miljoniem vērto jaunas konservu ražotnes projektu.

Jaunā ražotne uzņēmumam ļaus diversificēt eksporta tirgus un strādāt daudz efektīvāk. Ražotne atradīsies jau esošajās Karavelas telpās Rīgā, Atlantijas ielā. Šis ir viens no nedaudzajiem jaunajiem projektiem pārtikas ražošanā Latvijā, turklāt zivju konservu biznesā vienīgais, kas tiek realizēts, lai uzsāktu eksportu tikai un vienīgi uz rietumu veikalu tīkliem, informē uzņēmuma mārketinga direktors Jānis Endele.

Šā projekta realizācijā kopā tiks ieguldīti vairāk nekā trīs miljoni Ls, ES lidzfinansējums būs 1,8 miljoni Ls. Projektu finansē a/s UniCredit Bank. Projekta realizācijas gaitā ir paredzēts veikt ražošanas telpu paplašināšanu un rekonstrukciju, trīs jaunu ražošanas līniju uzstādīšanu: termiski apstrādātu zivju konservu ražošanas līniju, kūpinātu konservu ražošanas līniju un pirmapstrādes līniju. J. Endele atklāj, ka tehnoloģiskās līnijas ražos un piegādās Latvijas iekārtu ražošanas uzņēmums Peruza.

Plānots, ka projekts jāpabeidz līdz 2012. gada vidum. Produkciju, kas tiks saražota jaunajā ražotnē, paredzēts eksportēt uz Dānijas, Zviedrijas, Francijas, Anglijas lielveikaliem. Šobrīd jau noslēgti priekšlīgumi ar šo valstu lielveikalu aģentiem.

Dalies ar šo rakstu