Tirdzniecība un pakalpojumi

Karosta no militārās zonas kļūst par vietu uzņēmumiem

Monta Glumane, 14.05.2018

Foto:Dainis Ģelzis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Liepājas Karostas industriālā parka teritorija sastāv no 28 atsevišķiem zemes gabaliem, kas ir aprīkoti ar apbūvei nepieciešamajām inženierkomunikācijām. Plānots, ka vieta, pa kuru savulaik soļoja karavīri un kur saimniekoja militāristi, tuvāko gadu laikā kļūs par vidi, kur strādā moderni ražošanas uzņēmumi.

Karostas Industriālais parks ir teritorija Karostā, ko pašvaldība sadarbībā ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi attīstījusi projekta «Uzņēmējdarbības teritoriju un tām nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā» ietvaros. Projekta teritorija aptver Beverīnas ielu, Burtnieku ielu, Līgas ielu, Manēžas ielu, Trimpus ielu, Vidus ielu, Virssardzes ielu un Zemgales ielu.

Projekts realizēts no vairākiem finansējuma avotiem. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums veido 84,57% jeb 6 021 678 eiro, valsts budžeta dotācija – 3,75% jeb 267 013 eiro. Savukārt Liepājas pilsētas pašvaldības finansējums veido 11,68% jeb 831 656 eiro no kopējām projekta izmaksām.

Veicot projektā paredzētās darbības, kopumā rekonstruētas ielas 3,90 km garumā, izbūvējot arī virszemes un apakšzemes inženierkomunikācijas, kā arī veikta industriālo teritoriju rekultivācija 17,84 ha platībā. Tas ļāva radīt priekšnosacījumus potenciālo uzņēmēju piesaistei, kas radīs jaunas ražotnes, jaunas darbavietas, stiprinot Liepāju kā reģionālu centru.

Šobrīd Karostas Industriālā parka teritorijā ir noslēgts viens ilgtermiņa nomas līgums ar LSEZ SIA «JM Property» par jaunas ražotnes būvniecību, nosakot nomas maksu saskaņā ar nekustamā īpašuma tirgus vērtību 0,015 eiro par vienu kvadrātmetru, papildus paredzot maksu par komunālajiem pakalpojumiem un PVN. Kopējā zemes gabala platība 50 215 m2.

Karostas Industriālā parka teritorijā ir noslēgti arī divi nekustamā īpašuma nomas tiesību rezervēšanas līgumi uz vienu gadu, lai uzņēmēji varētu izvērtēt nosacījumus un iespējas ražošanas uzņēmuma projekta īstenošanai. Iespēju būvēt savu ražotni Karostā izvērtē SIA «Interspiro», kas ražo elpošanas ekipējumu ugunsdzēsējiem un ūdenslīdējiem, šobrīd strādā Liepājas Biznesa centrā un vēlas paplašināties.

Otrs nomas tiesību rezervēšanas līgums ir noslēgts ar SIA «Easy Building», kas plāno apvienot 3 zemesgabalus Virssardzes un Zemgales ielā, lai izbūvētu ražotni, kas ražos ēku veidņu sistēmas - paneļi, pārsegumi, pārsedzes, trepes, kolonnas.

«Jau no pagājušā gadsimta 90tajiem gadiem Karostas teritorijām ir noteikts industriālās zonas status, diemžēl, kamēr tā bija degradēta teritorija ar padomju militāristu atstāto mantojumu, bija grūti pārliecināt uzņēmējus un investorus, ka tā ir labākā vieta sava ražošanas uzņēmuma būvniecībai. Pirms pāris gadiem veiktie ieguldījumi gan Meldru ielā, gan Karostā, sakārtojot teritorijas un izbūvējot inženierkomunikācijas, ir attaisnojušies. Meldru ielā visi no iznomātajiem zemes gabaliem ir dažādos projektu attīstības posmos, bet ir skaidrs, ka tur būs gan ražošanas uzņēmumi, gan loģistikas centri. Arī Karostas Industriālā parka teritorijā pavisam drīz savu ražotnes būvniecību uzsāks «JM Property». Mēs redzam, ka Karosta, kur savulaik soļoja karavīri un saimniekoja militāristi, aiz sevis atstājot degradētu teritoriju ar graustiem, tuvāko gadu laikā kļūs par vietu, kur strādā moderni ražošanas uzņēmumi ar labi apmaksātām darbavietām,» biznesa portālam db.lv norādīja Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis.