Katrs otrais darba devējs nākamgad plāno paaugstināt algas 

2014. gadā situācija darba tirgū turpinās uzlaboties, pieaugot nodarbinātības līmenim un strādājošo atalgojumam, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veiktais pētījums Baltijas valstīs, aptaujājot visu nozaru darba devējus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – kopumā 636 uzņēmumus.

Žanete Hāka, 27.11.2013

Foto: LETA

Vislielākās pārmaiņas nodarbināto atalgojuma ziņā, prognozējams, ka skars tieši Latviju. Katrs otrais aptaujātais jeb 56% Latvijas darba devēju norādījuši, ka nākamajā gadā iecerējuši atalgojumu paaugstināt. Kamēr Igaunijā apstiprinošu atbildi par atalgojuma paaugstināšanu minēja tikai 39%, bet Lietuvā – 34% aptaujāto darba devēju. Savukārt 43% Latvijas darba devēju nākamajā gadā plāno atalgojumu saglabāt līdzšinējā līmenī, bet tikai 1% - to samazināt.

Nākamajā gadā pieņemt jaunus darbiniekus plāno 63% no aptaujātajiem Latvijas uzņēmumiem, kamēr Lietuvā un Igaunijā šie skaitļi ir attiecīgi 58% un 56%. Salīdzinoši ar iepriekšējā gada Baltijas pētījuma rezultātiem, vislielākais procentuālais kāpums nākamgad sagaidāms Latvijā un Igaunijā. Tur salīdzinoši ar iepriekšējā pētījuma rezultātiem par 13% Latvijā un 16% Igaunijā ir pieaudzis darba devēju skaits, kuri ieplānojuši pieņemt darbā jaunus darbiniekus.

Visbiežāk par pamatojumu personāla skaita pieaugumam minēts uzņēmuma darbības apjomu palielināšanās, to norādījuši 86% no aptaujātajiem Latvijas darba devējiem. Šogad šādu iemeslu min par 12% vairāk nekā pagājušajā, 2012. gadā, un par 45% vairāk nekā 2011. gadā veiktajā pētījumā. Tāpat nozīmīgs faktors jaunu darbinieku pieņemšanai minama arī darba ņēmēju rotācija, to atzinuši 67% aptaujāto Latvijas darba devēju.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Nākamajā gadā Latvijai tiek prognozēta straujākā ekonomiskā izaugsme Eiropas Savienībā, kā arī sagaidāms, ka nestabilitāte eirozonā mazināsies un turpināsies Eiropas ekonomiku atveseļošanās, stāsta CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš. Ņemot vērā optimistiskās prognozes, daudzi darba devēji jūtas ne tikai pietiekami stabili, bet arī droši un pārliecināti par izaugsmi un uzņēmuma darbības paplašināšanās nepieciešamību. Līdz ar to nākamajā gadā darba devēji aktīvi meklēs jaunus darbiniekus, lai nodrošinātu sava uzņēmuma attīstību un izvirzīto mērķu realizēšanu. Tāpat darba devējiem būs nepieciešams aizvien aktīvāk domāt par darbinieku motivēšanas jautājumiem, paaugstinot viņiem atalgojumu un piedāvājot citus labumus, jo personāla rotācijas riski līdz ar vakanču skaita pieaugumu darba tirgū būs salīdzinoši augsti, komentējot pētījuma rezultātus saka CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Analizējot situāciju un salīdzinot to ar datiem, kas ievākti gadu iepriekš, redzams, ka pieaugs tādu uzņēmumu skaits, kas meklēs vairākus desmitus jaunu darbinieku, savukārt samazinājies to uzņēmumu skaits, kas ieplānojuši tikai

dažas jaunas vakances. Jaunākie dati liecina, ka 15% plāno pieņemt darbā 1-2 darbiniekus, 17% plāno pieņemt darbā 3-4 darbiniekus, 15% plāno pieņemt darbā 5-9 darbiniekus, 33% plāno pieņemt darbā vairāk nekā 10 darbiniekus. 20% darba devēju, kuri nākamajā gadā plāno pieņemt jaunus darbiniekus, norādīja, ka šobrīd grūti atbildēt ar konkrētu vai aptuvenu skaitu, bet jauni darbinieki noteikti tiks pieņemti.

Atbilstoši pētījuma datiem visaktīvāk darbiniekus Latvijā meklēs transporta un loģistikas, informācijas tehnoloģijas (IT), ražošanas, mazumtirdzniecības, būvniecības, finanšu un apdrošināšanas uzņēmumi.

Kopumā kompānija prognozē, ka situācija Latvijas darba tirgū būs viena no pozitīvākajām pēdējo gadu laikā, pieaugot pieprasījumam pēc darbaspēka, palielinoties atalgojuma līmenim un mazinoties bezdarba līmenim. 

Tevi varētu interesēt

Vidējā līmeņa vadītāju mēnešalga Latvijas uzņēmumos ir aptuveni 2,5 reizes mazāka nekā...

Darba devēju manevra iespējas, ko sniedza līdzšinējais augstais bezdarba līmenis pamazām...

Vidējā bruto darba samaksa Latvijā gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar atbilstošu periodu...

Tendences, kas vērstas uz vidējā atalgojuma palielināšanos ir turpinājušās arī...

Latvijas ekonomikā ir noticis tas, ko lielā mērā varēja prognozēt jau iepriekš,...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Par pusgadu - līdz 2014.gada 31.decembrim - būs iespējams pagarināt Eiropas Sociālā...

Šā gada beigās darba tirgus statistiku pasliktinās bez darba palikušie AS Liepājas...

Ekonomikas izaugsme pakāpeniski sāk atspoguļoties iedzīvotāju maciņos, un strādājošo...

Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētā projekta Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām...

Šogad ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) atbalstu nelabvēlīgākā situācijā esošo...

Ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) NVA licencēto darbiekārtošanas firmu starpniecību...

Šā gada deviņos mēnešos Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pasākuma Atbalsts...

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pilotprojektam Praktiskā apmācība prioritārajās nozarēs...

Par algu pēc nodokļu samaksas iegūstamais preču un pakalpojumu daudzums, proti, algas...

Kopš 2011.gada aprīļa, kad Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno Eiropas Sociālā...