Pasaulē

Ķīna ieguldīs 130 miljonus eiro Igaunijas atjaunojamās enerģijas sektorā

LETA, 13.09.2012

Jaunākais izdevums

Saskaņā ar pagājušajā piektdienā Ķīnā noslēgtu vienošanos Ķīnas Dzjiliņas provinces kompānijas ieguldīs 130 miljonus eiro (aptuveni 90 miljonus latu) Igaunijas atjaunojamās enerģijas sektorā, ceturtdien vēsta Postimees Online.

Līgums noslēgts Igaunijas uzņēmējdarbības veicināšanas fonda Enterprise Estonia un Dzjiliņas provinces kompānijas New Energy Investment sadarbības rezultātā.

Enterprise Estonia paziņoja, ka galvenokārt plānots investēt koksnes granulu ražošanā un aprīkojumā, kas nepieciešams vēja enerģijas ražošanai.

Ķīnieši ir izraudzījušies Igauniju par sava Eiropas biroja galveno mītni.

Investīciju un sadarbības līgums ir svarīgs simbolisks solis abu valstu ekonomiskajās attiecībās, jo līdz šim ķīnieši nav veikuši lielas investīcijas Igaunijā, norādīja Enterprise Estonia valdes loceklis Martins Hirvojs.

Projektā ir iesaistīta arī Dzjiliņas provinces valdība un to finansē Ķīnas Attīstības banka.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Robijs Viljamss Tallinā ieradīsies 300 tūkstošu eiro vērtas tūrisma kampaņas ietvaros

Gunta Kursiša, 28.06.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas uzņēmējdarbības veicināšanas aģentūras Enterprise Estonia finansētajā pasākumā, kas veltīts Igaunijas neatkarības atjaunošanas svinībām, uzstāsies britu dziedātājs Robijs Viljamss (Robbie Williams), vēsta laikraksts Postimees.

Koncerts notiks 20. augustā Tallinā, un R. Viljamsam tā būs priekšpēdējā uzstāšanās viņa koncerttūres «Take The Crown Stadium Tour 2013» ietvaros. Mūziķa uzstāšanās tiks filmēta, lai vēlāk veidotu videoklipu «Meet me in Tallin».

Tāpat Enterprise Estonia sarīkojusi sociālo mediju kampaņu, kuras laikā desmit britu dziedātāja fani tiks uzaicināti uz R. Viljamsa koncertu Tallinā, savukārt dziesmu starplaikos tiks atskaņoti video par Igaunijas galvaspilsētu.

Budžets, kas paredzēts pasākumam ar Lielbritānijas mākslinieka piedalīšanos, ir 300 tūkstoši eiro, un šī nauda tiks ņemta no tiem līdzekļiem, kas tradicionāli ik gadu tiek novirzīti kampaņas rīkošanai Londonā. Šogad kampaņa Londonā nenotiks. Enterprise Estonia līdzekļus pasākuma organizēšanai guvusi no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Strīda par paviljona būvniecību dēļ apdraudēta Igaunijas dalība EXPO 2015 Milānā

BNS, 16.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pastāv iespēja, ka līdz izstādei EXPO 2015 Milānā var netikt uzbūvēts Igaunijas paviljons, jo ir apstrīdēts tiesā paviljona būvniecības konkurss, tāpēc Igaunijas dalība izstādē ir apdraudēta.

Ņemot vērā, ka tiesas sēdes var ilgt nenoteiktu laiku, Igaunijas uzņēmējdarbības un reģionālās politikas veicināšanas aģentūra Enterprise Estonia, kas koordinē Igaunijas dalību EXPO izstādēs, apsver iespēju anulēt konkursa rezultātus, paziņoja Enterprise Estonia.

Konkursu tiesā apstrīdēja uzņēmums E&G, un tādēļ Enterprise Estonia nevar sākt līguma izpildi ar konkursa uzvarētāju Ekspodisaini.

Enterprise Estonia padomes priekšsēdētājs Ahti Kuningass norādīja, ka tiek apsvērtas visas iespējas, lai Igaunijas paviljons būtu gatavs laikus, un šobrīd labākais variants būtu uzsākt sarunas ar EXPO jau strādājošajām būvniecības kompānijām. Viņš piebilda, ka, ja nebūs iespējams atrast būvniecības kompāniju vai kādu citu risinājumu līdz janvāra vidum, tiks nopietni izskatīta iespēja atteikties no dalības EXPO.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Enterprise Estonia mērķēs uz rīdziniekiem

Gunta Kursiša, 18.05.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Enterprise Estonia tūrisma attīstības uzsākusi tūrisma kampaņu Latvijā, un galvenā kampaņas mērķa grupa ir rīdzinieki un galvaspilsētas apkārtnē dzīvojošie, vēsta The Baltic Course.

Kampaņas laikā Enterprise Estonia mērķēs uz 25 – 55 veciem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem interesē daba, kultūra un ceļošana pašu spēkiem, vēsta medijs.

«Neņemot vērā nelielo attālumu, Igaunijas un Latvijas dabai ir daudzas atšķirības – salas, ūdenskritumi, «piektais gadalaiks» Somā (Soomaa), citādāks jūras krasts, meteorītu radīti krāteri,» stāstīja Enterprise Estonia tūrisma attīstības centra mārketinga direktors Tarmo Mutso.

Jau vēstīts, ka kopumā Igaunija kampaņām Latvijā, Somijā un Krievijā plāno tērēt piecus miljonus eiro. Pērn igauņi popularizējha galvenokārt Tallinu kā Eiropas Kultūras galvaspilsētu, taču šogad plānots vairāk izcelt «dabas tūrismu». Runājot par tūristiem no Latvijas, T. Mutso izcēla, ka viņiem ģeogrāfiski tuvāki ir Igaunijas dienvidi, tādēļ grūtāk būtu uzruāt latviešus apmeklēt, piemēram, kaļķakmens klintis Igaunijas ziemeļu daļā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viesnīcu tīkla Accor Hotels Vecrīgā esošā prestižā pieczvaigžņu viesnīca Pullman Riga Old Town ieguvusi balvu Baltic Real Estate Awards 2017, ieņemot pirmo vietu labāko Baltijas viesnīcu TOP 5.

Baltic Real Estate Awards 2017 balva tiek piešķirta labākajiem 2016. gadā Baltijā realizētajiem nekustamā īpašuma projektiem vairākās kategorijās - biroja ēka, tirdzniecības centrs, dzīvojamā māja un viesnīca. Nominācijai Best Hotel & Tourism Resort šogad tika izvirzītas divas Lietuvas viesnīcas - Artagonist Viļņā un Vytautas Mineral SPA Birštonā, kā arī divas Igaunijas viesnīcas - Hilton Tallinn Park Tallinā un Lydia Hotel Tartū. Savukārt Latviju pārstāvēja Rīgas vecpilsētā izveidotā luksusa viesnīca Pullman Riga Old Town.

Viesnīcas, kas tiek nominētas šai balvai, tiek vērtētas pēc arhitektūras un interjera dizaina, pēc tā, cik inovatīvs un moderns ir iekārtojums, pēc tās atrašanās vietas, cik tā izdevīga un ērta klientiem. Tāpat tiek novērtēta arī klientu ērtības un labsajūta, kā arī viesnīcas piedāvātie pakalpojumi, izklaides un atpūtas iespējas. Ņemot vērā šos kritērijus, žūrija visaugstāko punktu skaitu piešķīra Rīgas viesnīcai Pullman Riga Old Town.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Enterprise Estonia apturējis reklāmas kampaņu, kas bija paredzēta Krievijas tirgum, un kurā galvenās varones bija dziedošas Matrjoškas, bet reklāmas sauklis vēstīja: «Brīvdienas Igaunijā Tev un 75 Taviem draugiem», citējot Äripäev, raksta BBN.

Vēl pavisam nesen videoklips publicēts Igaunijas tūrismam veltītā vietnē visitestonia.com, kā arī YouTube.

Tomēr «Matrjošku video», kas tagad ir nomainīts pret citu, izpelnījās reklāmas ekspertu kritiku. Matrjoškas, kas attēlotas dzerot un uzdzīvojot viesnīcas numuriņā, prezentē Igauniju kā sekstūrisma galamērķi, izteikušies eksperti.

«Es pat nedomāju, ka tamlīdzīgi video ir smieklīgi, gluži otrādi, tie ir pat aizvainojoši. Vai arī jums šķiet, ka Matrjoška, kas sasit galvu pret autobusa durvīm, ir smieklīga?» jautā Veronika Pekurina, nozares pārstāve. Viņa piebilst, ka video ir paredzēts gados jauniem ceļotājiem, tomēr lielākā Krievijas tūristu daļa ir vecumā no 25 līdz 50 gadiem, ir pārtikusi un ceļo kopā ar draugiem un ģimeni. «Esmu pārliecināta, ka viņi uzskatīs reklāmu par aizskarošu,» pauda V. Pekurina.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Gateway Baltic audzē apgrozījumu par 50%

Anda Asere, 24.02.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tirgus izpētes un eksporta konsultāciju kompānijas Gateway Baltic uzņēmumu apgrozījums Latvijā, Lietuvā un Igaunijā pērn pieaudzis par 50%.

2012. gadā GatewayBaltic apgrozījums Latvijā, Lietuvā un Igaunijā bija 560 tūkstoši eiro, bet 2013. gadā apgrozījums pieauga par 50%, sasniedzot virs 850 tūkstošus eiro, informē Inese Andersone, GatewayBaltic direktore.

Pieaugumu ietekmējuši divi faktori. Pirmkārt, iepriekšējos gados uzsāktais darbs kaimiņvalstīs. Pirms trim gadiem Latvijas uzņēmums pieņēma stratēģisku lēmumu pievērsties savu pakalpojumu sniegšanai arī Lietuvā un Igaunijā un pērn bija pāris lielāki projekti sadarbībā ar Enterprise Estonia un Enterprise Lithuania, kas ir līdzīgas iestādes Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai. «Šis lēmums sāk nest augļus,» saka I. Andersone.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Igauņi plāno veicināt prototipu testēšanas centru izveidi

Gunta Kursiša, 03.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas uzņēmējdarbības veicināšanas aģentūra Enterprise Estonia atklājusi viena miljona grantu programmu to kompāniju atbalstam, kas vēlas izveidot tehnoloģiju un produktu prototipu praktiskās testēšanas centrus, vēsta ERR.

Programma paredz veidot ciešāku sadarbību starp universitātēm un tehnoloģiju parkiem.

Centru programmu pilnībā finansē valsts, un tā paredzēta pētniecības un attīstības zinātniskajām institūcijām. Lielākā daļa finansējuma no grantu programmas centru izveidē tiks izlietota aprīkojuma un iekārtu iegādei.

Maksimālais iegūstamais atbalsts no Enterpirse Estonia ir 350 tūkst. eiro. Tajā pašā laikā 10% projekta izmaksu ir jāsedz pašiem testēšanas centru projektu īstenotājiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Igaunija sevis popularizēšanā Latvijā, Krievijā un Somijā ieguldīs piecus milj. eiro

Gunta Kursiša, 17.05.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunija plāno ieguldīt piecus miljonus eiro, lai piesaistītu tūristus. Lielākās kampaņas plānotas Krievijā, Latvijā un Somijā, citējot Postimees, raksta BBN.

Pērnā gada kampaņa bija galvenokārt vērsta uz Tallinas kā Eiropas Kultūras galvaspilsētas popularizēšanu, bet šogad vairāk uzmanības tiks pievērsts tam, lai ārvalstu viesi apmklētu arī citus tūrisma objektus ārpus Igaunijas galvaspilsētas.

«Dabas tūrisms nenozīmē, ka cilvēkiem jāierodas kamuflāžas tērpos. Mēs vēlamies samazināt Tallinas ietekmi tūrismā un izcelt, piemēram, Lahemā (Lahemaa),» norādīja Enterprise Estonia tūrisma virzīšanas centra vadītājs Tarmo Mutso.

Tāpat viņš norādīja, ka minēto trīs valstu – Krievijas, Latvijas un Somijas – tūristiem ir nepieciešama dažāda pieeja. Piemēram, krieviem interesantāka varētu šķist atpūta vēsturiskās lukusa klases muižās, kurās «viņi paši varētu justies kā Pēteris Pirmais vai Čaikovskis». «Mūsu galvenā mērķa grupa Krievijā ir augstākā vidējā klase, kas apmeklē Igauniju kopā ar ģmeni vai draugiem,» skaidroja Tīna Kērsna (Tiina Kärsna).

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Estonian Air uzsāk lidojumus uz Venēciju

Jānis Rancāns, 11.06.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas lidsabiedrība Estonian Air atklājusi lidojumus maršrutā Tallina Venēcija. Lidojumi notiks divas reizes nedēļā – otrdienās un sestdienās. Aviokompānija šajā maršrutā lidojumus veiks līdz 1. septembrim.

«Igaunija ir valsts, kas Itālijas tūristiem, kas galvenokārt pazīst tikai galvaspilsētu Tallinu, vēl ir jāatklāj. Aizvadītajā gadā Itālijas tūristu skaits Igaunijā bija rekordaugsts un mēs ceram, ka lidojumu uzsākšana šajā maršrutā turpinās šo tendenci,» norāda Igaunijas uzņēmējdarbības veicināšanas aģentūra Enterprise Estonia.

Db.lv jau vēstīja, ka šā gada pirmajos piecos mēnešos Igaunijas lidsabiedrība Estonian Air pārvadājusi par 46% vairāk pasažieru nekā attiecīgā periodā pirms gada, liecina aviokompānijas apkopotie dati.

Maijā Igaunijas aviokompānija regulārajos reisos no Tallinas lidostas pārvadājusi kopumā 98,5 tūkstošus pasažieru, kas gada griezumā ir pieaugums 91,1% apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Igauņi lidojumiem uz Tallinu cer piesaistīt Air Asia

Gunta Kursiša, 11.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas tūrisma attīstības centrs cer piesaistīt Malaizijas zemo cenu lidsabiedrību Air Asia lidojumiem uz Tallinu, citējot centra vadītāju Tarmo Mutso (Tarmo Mutso), vēsta BBN.

T. Mutso pavēstījis, ka Enterprise Estonia, kas atbildīga par tūrisma attīstību valstī, pārstāvji tikušies ar Air Asia vadītāju Azran Osmanu Ranu (Arzan Osman Ran) Singapūrā.

Iepriekš Air Asia veica lidojumus no Malaizijas uz Londonu un Parīzi, bet ekonomiskās krīzes ietekmē šajos maršrutos vairs neveic lidojumus. Tomēr aviokompānijai ir saglabājusies interese veikt lidojumus uz Eiropu.

Tas, ka Air Asia vadītājs piekritis tikties ar Igaunijas pārstāvjiem, ļauj cerēt, ka sarunām varētu būt arī praktisks rezultāts.

Db.lv jau rakstīja, ka Igaunijas pašu nacionālā aviokompānija Estonan Air grimst finanšu grūtībās. Tiesa gan, zaudējumu apmērs šā gada trešajā ceturksnī ir sarucis līdz 300 tūkstošiem eiro, kas gada griezumā ir zaudējumu samazinājums 69% apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunija izvēlējusies paviljona dizainu izstādei EXPO 2015, kas notiks Milānā, Itālijā. Konkursā uzvarējis uzņēmums Kadarik Tüür Arhitektid, kas piedāvāja stendu veidot no koka kastēm - moduļiem, liecina informācija Igaunijas valsts ekonomikas atbalsta institūcijas Estonia Enterprise interneta vietnē.

Igaunijas galvenais stends izstādē Milānā tiks veidots no kopumā 52 koka moduļiem, bet vēl 48 tādi paši koka moduļi tiks izvietoti citur Milānā, un tajos notiks dažādas izstādes, koncerti, kā arī izrādes.

Kopumā konkursā par Igaunijas stendu izstādē EXPO 2015 tika pieteikti 14 darbi. Uzņēmuma Kadarik Tüür Arhitektid risinājums tika izvēlēts vienbalsīgi.

Kā ziņots, Latvijas paviljona pamattēma starptautiskajā izstādē Expo Milano 2015 ir Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei.

Šobrīd no 10 projektiem, kas tika iesniegti Latvijas Ekonomikas ministrijas rīkotājā metu konkursā, izvēlēti divi.

Par iespēju veidot Latvijas tēlu izstādē Milānā sacenšas divas personu apvienības. Paviljona kā ozola idejas autori ir SIA Positivus Event, SIA Made arhitekti, SIA McCANN Rīga un Rolands Pēterkops. Savukārt caur četru gadalaiku ciklu valsti reprezentēt iecerējuši SIA DDB Worldwide Latvia, SIA Sarma&Norde arhitekti, SIA Sabiedrisko attiecību aģentūra PR Stils un SIA Kultūras projektu aģentūra Indie.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrija (EM) noslēgusi sarunu procedūru ar abiem metu konkursa pretendentiem, kuru piedāvājumi šā gada septembrī tika atzīti par labākajiem Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē Expo Milano 2015, informē EM.

Latvijas paviljona ēka tiks veidota kā ozols ar plašu atvērto telpu zem koka lapotnes, kas izstādes apmeklētajiem ļaus piedzīvot Latvijas dabas sajūtu.

EM skaidro, ka, izvērtējot abu piedāvājumu paviljonu arhitektonisko veidolu, saturiskos piedāvājumus, plānoto pasākumu programmas un mārketinga aktivitātes, EM ir noslēgusi iepirkuma līgumu par Latvijas dalības izstādē Expo Milano 2015 realizēšanu ar komandītsabiedrību Expo 2015, kurā ietilpst SIA Positivus Event, SIA Made arhitekti, Rolands Pēterkops un SIA McCANN Rīga.

Latvijas dalības mērķi Milānas Expo izstādē ir veidot un stiprināt Latvijas tēlu pasaulē ar sekojošiem atslēgas vārdiem: bioloģiskā daudzveidība, inovācijas, kultūra, ilgtspēja, kā arī attīstīt ekonomiskās un kultūras saites starp Latviju un Itāliju un citām reģiona valstīm, demonstrēt Latvijas pieredzi pārtikas un it īpaši bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražošanā, kā arī prezentēt Latviju kā kultūras un eko tūrisma galamērķi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Rīgā notiks diskusija par startup ekosistēmas attīstību Baltijā

Lelde Petrāne, 24.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

9. februārī Rīgā, Melngalvju namā Latvijas Startup asociācija organizē Riga Venture Summit 2017. Šogad uzmanība tiks pievērsta Baltijas lielāko pilsētu starptautiskās konkurētspējas jautājumiem globālajā cīņā par jaunuzņēmumu investīcijām un talantiem. Diskusiju atklās Latvijas Republikas Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Pasākums notiek vienlaikus ar gadskārtējo tehnoloģiju konferenci TechChill.

Riga Venture Summit 2017 galvenais uzdevums ir pacelt jaunā līmenī diskusiju par konkurētspējīgas startup uzņēmumu ekosistēmas veidošanu Baltijas reģionā. Joprojām ir daudz izaicinājumu – potenciāli globāli veiksmīgu startup uzņēmumu skaits ir neliels, starptautiskie riska kapitāla fondi Baltijas reģionam nepievērš pietiekamu uzmanību un arī talantu resursi ir ierobežoti. Sapulcējot vienuviet zinošākos Baltijas jaunuzņēmumu nozares pārstāvjus, iespējams identificēt šo problēmu risinājumus un izvirzīt prioritātes, pie kurām kopīgi strādāt.

Pasākumu apmeklēs gan startup investori un uzņēmēji, gan politikas veidotāji no visām trim Baltijas valstīm.

Komentāri

Pievienot komentāru