Viedierīces

Ķīnā slikti izturas pret strādniekiem Apple produktu rūpnīcās

BNS/AFP, 19.12.2014

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas rūpnīcās, kurās tiek ražoti ASV tehnoloģiju giganta Apple produkti, attieksme pret strādniekiem ir slikta un viņiem jāstrādā 12 stundu maiņās, kuru laikā viņi iemieg noguruma dēļ, konstatēts Lielbritānijas raidsabiedrības BBC veiktā pētījumā.

BBC reportieri, kas iestājās darbā Taivānas firmas Pegatron Ķīnas rūpnīcās, uzzināja, ka tajās nodarbinātie bieži strādā vairāk nekā 60 stundas nedēļā un ka tiek pārkāpti standarti attiecībā uz identifikācijas kartēm, kopmītnēm, darba sanāksmēm un nepilngadīgiem strādājošiem.

BBC ziņoja, ka Apple dotie solījumi aizsargāt strādājošos pēc 2010.gada pašnāvību viļņa Taivānas elektronikas ražotājfirmas Foxconn Ķīnas uzņēmumos «ierasti tiek pārkāpti». Foxconn ir pasaulē lielākā elektronikas preču līgumražotāja, kas izgatavo tādas preces kā viedtālruņus iPhone, Dell datorus un Nokia telefonus.

Apple paziņoja, ka nepiekrīt BBC secinājumiem.

«Mums ir zināms, ka neviena cita kompānija nedara tik daudz kā Apple, lai nodrošinātu godīgus un drošus darba apstākļus,» kompānija paziņoja BBC.

«Mēs strādājam ar piegādātājiem, lai novērstu trūkumus, un mēs redzam nepārtrauktu un ievērojamu uzlabošanos, tomēr zinām, ka mūsu darbs nekad nebūs izdarīts līdz galam,» apgalvoja Apple.

Kompānija paziņoja, ka strādnieku gulēšana darba pārtraukumos ir parasta parādība, bet tā izmeklēs, vai strādnieki iemiguši strādājot.

Apple arī paziņoja, ka tā novēro vairāk nekā miljona strādnieku darba laika ilgumu un ka Pegatron rūpnīcās nodarbinātie strādā vidēji 55 stundas nedēļā.

Vienam reportierim tomēr nācās strādāt 18 stundas pēc kārtas, neraugoties uz atkārtotiem lūgumiem piešķirt brīvdienu, ziņoja BBC.

BBC veiktajā pētījumā arī konstatēts, ka Apple produktu ražošanā var būt izmantota alva no nelegālām raktuvēm Indonēzijā, kur bīstamos apstākļos strādā bērni.

Komentāri

Pievienot komentāru