Ķīnas Alibaba apsver iespējas atvērt reģionālo loģistikas centru Igaunijā

2016. gada 09. jūnijs plkst. 17:05
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Ķīnas tiešsaistes tirdzniecības kompānija Alibaba sadarbībā ar Igaunijas valstij piederošo pasta kompāniju Eesti Post apsver iespējas atvērt loģistikas centru Tallinā.

«Alibaba mērķis ir sasniegt divus miljardus klientu. Lielākā daļa mūsu eksporta ir uz Krieviju un Spāniju, tādēļ Igaunija atrodas labvēlīgā pozīcijā, lai tur nākotnē veidotu reģionālo loģistikas centru. Ja pašlaik klientiem Krievijā ir jāgaida 30 dienas līdz sūtījuma piegādei, Igaunija, šķiet, ir ideāla vieta, lai mēs varētu sasniegt savu galveno mērķi - sūtījuma piegādi uz klienta mājām 72 stundu laikā,» Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrijas publicētā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem citēts Alibaba Group loģistikas atzara Cainiao investīciju direktors Hao Duaņs.

«Sadarbība ar Alibaba AliExpress pilnīgi noteikti palīdzēs abām pusēm sasniegt savus uzņēmējdarbības mērķus,» norādīja Eesti Post valdes priekšsēdētājs Āvo Kermass.

Igaunijas uzņēmējdarbības ministres Līzas Ovīras vizītes Ķīnā laikā ministre tikās ar kompāniju pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību, veidojot AliExpress reģionālo loģistikas centru Tallinas lidostā.

Puses ir izvērtējušas savas attīstības iespējas, ko radītu šis projekts, un Igaunijas Investīciju un tirdzniecības aģentūra ir sniegusi savu vērtējumu par AliExpress loģistikas centra izveidi Tallinā.

«Mums noteikti ir ļoti labas iespējas nākotnē piedāvāt tranzīta pakalpojumus AliExpress, kas atbilstu tās mērķim sasniegt klientu 72 stundu laikā,» norādīja Ovīra.

Eesti Post, kas strādā ar Omniva zīmolu, jau tagad cieši sadarbojas ar Ķīnas loģistikas kompāniju S.F.Express. Abu kompāniju kopuzņēmums Post11 līdz maija sākumam ir sasniedzis 250 tonnu sūtījumu apkalpošanu mēnesī.

1999.gadā dibinātā Alibaba grupa apvieno tiešsaistes tirdzniecības, elektronisko maksājumu, iepirkšanās meklētāja, mākoņdatošanas un citu pakalpojumu uzņēmumus. AliExpress ir grupas 2010.gadā izveidotais tiešsaistes iepirkšanās pakalpojums, kurā galvenokārt nelieli Ķīnas uzņēmumi piedāvā produktus tiešsaistes pircējiem visā pasaulē.

 

Dalies ar šo rakstu