Citas ziņas

Ķīpsalā smilšu kaudžu vietā izveidota pludmale

Elīna Pankovska, 24.05.2013

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīpsalā pie Vanšu tilta nolīdzināto smilšu kaudžu vietā Daugavas malā izveidota jauna atpūtas zona – pludmale, informē Rīgas dome. Jaunajā atpūtas vietā atrodas bērnu rotaļu laukums, uzstādītas divas pārģērbšanās kabīnes, velonovietne, divas biotualetes, soliņi un atkritumu urnas.

Veikta arī upes gultnes izpēte un ūdens kvalitātes mērījumi, kas liecina, ka minētājā vietā drīkst peldēties. Tuvākajā laikā ūdenī tiks izvietotas ierobežojošas bojas. DB jau rakstīja, ka Rīgas dome uzdeva SIA Juglas krasti līdz pērnā gada decembra vidum pilnībā izvest pie Vanšu tilta esošo smilšu kaudzi.

Līdz 19. oktobrim uzņēmumam bija jāizved 40% no krautnē esošā smilšu daudzuma, bet līdz 19.novembrim – 80% smilšu. Jāatgādina, ka SIA Juglas krasti bija jau līdz pērnā gada jūlija beigām jāaizvāc smilšu kaudzi, turklāt pērn augusta sākumā beidzās arī Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes izdotā atļauja par smilšu krāvuma pagaidu novietošanu Pieejas kanāla kreisajā pusē Balastu dambī.

Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde arī norādīja, ka krautnē esošā smilšu kaudze rada negatīvu ietekmi Rīgas pilsētvidei. Smiltis, kas iegūtas padziļinot Daugavas gultni, satur dažādu vielu spektru, to skaitā ar lietus kanalizācijas ūdeņiem no pilsētas ielām noskalotos organiskos un neorganiskos savienojumus, kā arī smagos metālus.

Rīgas dome un Satiksmes ministrija pirms vairākiem gadiem īpašumus Ķīpsalas krastā iznomājusi uzņēmumam SIA Eurolines. Taču ieceres uz priekšu nav pavirzījušās, tāpēc Eurolines atteicies turpināt maksāt nomas maksu, bet lauzt līgumu ar Rīgas domi uzņēmums nav vēlējies. Arī Satiksmes ministriju slēgtais nomas līgums arī bijis spēkā.

SIA Eurolines pastarpināti pieder uzņēmējam un bijušajam politiķim Ainaram Šleseram. Atļauju uz Satiksmes ministrijai piederošā zemesgabala izkraut no Daugavas izsūknētās smiltis esot devis SIA Eurolines. Smilšu kaudzi uzbēris uzņēmums, kas veicis Daugavas padziļināšanas darbus, bet vēlāk brīvosta smiltis par pārdevusi izsolē SIA Juglas krasti par 75 tūkst. Ls.

Komentāri

Pievienot komentāru