KNAB sodījis Fliku par aizliegtu amatu savienošanu

2011. gada 08. maijs plkst. 21:05
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sodījis valstij daļēji piederošās lidsabiedrības Air Baltic prezidentu Bertoltu Fliku par aizliegtu amatu ieņemšanu, vēstīja LTV raidījums de facto.

Raidījums informēja - no publiski pieejamās informācijas redzams, ka KNAB sodījis valsts amatpersonu, kas «savienoja valdes locekļa amatu valsts kapitālsabiedrībā ar 1) aizliegtu valdes priekšsēdētāja amatu privātā kapitālsabiedrībā (SIA), nesaņemot ienākumus, bet gūstot ikmēneša atlīdzību par konkurences ierobežojumu; 2) ar aizliegtu valdes locekļa amatu SIA, nesaņemot ienākumus, bet gūstot ikmēneša atlīdzību par konkurences ierobežojumu; 3) kā arī ar aizliegtu izpilddirektora amatu SIA, par aizliegta amata pienākumu pildīšanu gūstot ienākumus».

Birojs uzskatot, ka konkrētā amatpersona likumu pārkāpusi, jo «pēc iecelšanas valsts amatpersonas amatā septiņu dienu laikā neziņoja, ka papildus valsts amatpersonas amatam ieņem aizliegtus amatus un vienlaikus nelūdza sevi atbrīvot no amatiem, kas viņam aizliegti, pārkāpjot valsts amatpersonai noteikto amata savienošanas ierobežojumu izpildes kārtību».

KNAB minētajai amatpersonai šā gada 8.martā uzlicis naudas sodu 200 latu apmērā. Tas ir lielākais naudas sods, kāds šā gada pirmajos trijos mēnešos piemērots amatpersonām, kas par līdzīgiem pārkāpumiem izpelnījušās naudas sodu, norādīja raidījums.

Sodītās personas vārdu birojs neatklāj, taču vaicāts, vai tas ir Air Baltic vadītājs Bertolts Fliks, KNAB raidījumam ne apstiprināja, ne arī noliedza šīs ziņas.

Fliks komentārus kameras priekšā atteicies sniegt un arī darba vietā nav bijis sastopams. Rakstiskā komentārā Air Baltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags norādījis, ka «Vācijas pilsonis Bertolts Fliks nav uzskatāms par Latvijas valsts amatpersonu, un šī pozīcija tiek aizstāvēta likumā noteiktajā kārtībā. Pirms šis jautājums likumā noteiktajā kārtībā tiek pilnīgi atrisināts komentāri netiek sniegti, lai izvairītos no spekulācijām un kampaņām».

Dalies ar šo rakstu