Citas ziņas

Komandējumiem plāno tērēt vairāk nekā 4 miljonus eiro

Armanda Vilcāne, 31.01.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad darījumu braucieniem ministrijas kopumā iecerējušas tērēt aptuveni 4,1 miljonu eiro, kas ir par 200 tūkstošiem eiro vairāk nekā 2018. gadā.

Lai gan vairāku ministriju darba braucienu budžets šogad pielīdzināms pērnā gada izmaksām, kopējie izdevumi kļuvuši lielāki – 2018. gadā darbinieku komandējumiem tika tērēti 3,9 miljoni eiro, bet šogad tam plānots atvēlēt 4,1 miljonu eiro. SIA Averoja valdes locekle Sanita Rugina norāda, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, valsts ie-stāžu darījumu braucienu skaits nav būtiski pieaudzis, saglabājoties 2017. gada līmenī. Komandējumu skaitu pieaugumu tūrisma aģentūra neprognozē arī šogad.

Etiopija un Meksika

Svarīgs aspekts valsts sektora klientiem joprojām ir cena, taču vienlaikus novērojama tendence, ka piedāvājumi arvien biežāk tiek izvēlēti arī pēc izdevīguma principa, liecina Averoja novērojumi. «Tāpat nozīmīgs faktors darījumu braucienu laikā vienmēr ir bijusi drošība, taču šis jautājums parasti tiek skatīts plašākā mērogā, ne vienas valsts institūcijas ietvaros,» pauž S. Rugina, uzsverot, ka populārākais valsts sektora komandējumu galamērķis nemainīgi ir Brisele, kas līderpozīcijas saglabā jau vairākus gadus pēc kārtas. To apstiprina arī Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) valdes loceklis un tūrisma aģentūras Carlson Wagonlit Travel vadītājs Pauls Gusts. Bieži tika apmeklēta arī Frankfurte un Londona. Arī ministriju sniegtā informācija liecina, ka Brisele ir viens no iecienītākajiem valsts darbinieku galamērķiem, tāpat bieži apmeklēta Parīze, Vīne, Luksemburga, Viļņa, Tallina un citas Eiropas pilsētas.

Atsevišķu ministriju pārstāvji devušies arī uz eksotiskākām zemēm. Finanšu ministrija (FM), plašāk gan neskaidrojot komandējumu iemeslus, stāsta, ka pērn viņu darbinieki apmeklējuši Etiopiju, Jordānu, Urugvaju un Peru, bet Ekonomikas ministrijas (EM) ierēdņi darba darīšanās devušies uz tūrisma izstādi Japānā, Latvijas vēstniecības atklāšanu Korejā, kā arī ES un 12 starptautisku organizāciju un asociāciju OECD ministru konferenci Meksikā. Kopumā katrai ministrijai šie komandējumi izmaksājuši ap 10 tūkstošiem eiro. Kultūras ministrija (KM) teju divus tūkstošus eiro pērn atvēlējusi braucienam uz Brazīliju, uz kurieni devās Latvijas valsts simtgades biroja reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte, lai pārstāvētu Latviju Dienvidamerikas un Karību jūras salu latviešu kongresā un 1. latviešu kultūras festivālā Brazīlijā. Iekšlietu ministrija (IeM) nedaudz vairāk nekā vienu tūkstoti eiro tērēja juridiskā departamenta pārstāvja komandējumam uz Vjetnamu.

Līderi nemainīgi

Līdzīgi kā 2017. gadā, arī 2018. gadā komandējumiem visvairāk tērēja Ārlietu ministrija (880 tūkstoši eiro), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (675 tūkstoši eiro), Finanšu ministrija (421 tūkstotis eiro) un Aizsardzības ministrija (395 tūkstoši eiro.) Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāve Vita Dobele atklāj, ka 2018. gadā ministrijas darbinieki visbiežāk apmeklēja Briseli, Viļņu, Parīzi un Strasbūru.

Visu rakstu Komandējumu izdevumi pieaug lasiet 31. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru