Bankas

Kopš ABLV Bank likvidācijas sākuma atgūti 759,6 miljoni eiro

Žanete Hāka, 17.02.2020

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Janvārī turpinājās "ABLV Bank" aktīvu atgūšana un to pircēju pārbaudes, kā arī likumā noteiktajā kārtībā sabiedrība turpināja sniegt informāciju un atbildes uz dažādu valsts institūciju pieprasījumiem, liecina sabiedrības pārskats "Nasdaq Riga".

Janvārī tika atgūti 10,4 miljoni eiro, bet kopš likvidācijas sākuma – 759,6 miljoni eiro.

Šobrīd sabiedrībai pieejami naudas līdzekļi 1,72 miljarda eiro apmērā, kas nodrošina 83,7% visiem kreditoru prasījumiem. Kreditoru prasījumu izmaksas tiek veiktas tikai tad, ja pēc pārbaudes netiek konstatēti normatīvajos aktos noteiktie šķēršļi šādu izmaksu veikšanai. Pārbaudes veic sabiedrības nolīgta starptautiska "EY" konsultantu komanda.

Izmaksas uzsāktas Kredītiestāžu likumā noteiktajām 2.-6. kreditoru kārtām, kurās šobrīd ir 856 kreditori ar kopējo atzīto prasījumu apmēru 351 miljons eiro. Kopējais pieteiktais kreditoru prasījumu apmērs sasniedz 2,02 miljardus eiro.

Kopējais aktīvu apjoms 2020.gada 31.janvārī sasniedza 2,35 miljardus eiro, bet kapitāls un rezerves - 291,2 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka 2018. gada 12. jūnijā tika uzsākta likvidējamās "ABLV Bank" pašlikvidācija saskaņā ar Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) pieņemto lēmumu. Šī paša gada 18. jūnijā sākās sabiedrības kreditoru prasījumu pieteikumu pieņemšana. 2019. gada 6. martā FKTK saskaņoja procedūru kopumu, saskaņā ar kuru notiek kreditoru pārbaudes.

Komentāri

Pievienot komentāru