KP atļauj SIA Proks vienoties par franšīzes sistēmas izveidi 

30. maijā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut SIA Proks vienoties par franšīzes līgumu noslēgšanu ar deviņiem uzņēmumiem, informē KP.

Žanete Hāka, 29.6.2016

KP lēmumā secināja, ka vienošanās radītie ieguvumi pārsniedz iespējamo kaitējumu konkurencei, tādējādi tā ir atļaujama.

Vienošanās ietvaros vairumtirgotājs SIA Proks uzņēmuma izveidotā mājsaimniecības elektronisko preču mazumtirdzniecības tīkla NETA franšīzes ietvaros noslēgs līgumus ar SIA Linda-1, SIA servis-komercfirmu Kvarcs, SIA INK-99, SIA Alete, SIA Falkors, Aulejas pagasta Z/S Jaunzemji, SIA “AK Optimus, kā arī ar SIA Elektrons & K un SIA TCA. Mazumtirgotājiem pieder veikali dažādās Latvijas pilsētās un/vai internetveikali.

Izmantojot vienotu zīmolu, franšīzes tīkla ietvaros uzņēmumi plāno nodrošināt klientu apkalpošanu pēc vienotiem principiem. Ziņojumā sniegta informācija liecina, ka vienošanās tiks īstenota trīs gadu garumā, proti, līdz 2019. gada vasarai.

Izvērtējot vienošanos, KP nekonstatē, ka tās mērķis ir konkurences ierobežošana. Tāpat KP secina, ka vienošanās paaugstinās mazumtirdzniecības kvalitātes standartus franšīzes ņēmēju veikalos, paaugstinās to konkurētspēju, kas veicinās mājsaimniecības elektronisko preču tirgošanas kvalitātes uzlabošanu kopumā, un tādējādi radīs labumu patērētājiem.

SIA Proks nodarbojas ar elektronisko mājsaimniecības ierīču vairumtirdzniecību, kā arī tas ir internetveikala tehnoland.lv operators. Tikmēr franšīzes ņēmējiem vismaz viens no darbības veidiem ir mājsaimniecības elektronisko preču mazumtirdzniecība.

Konkurences tiesības atļauj tādas konkurentu vienošanās, kuras veicina preču ražošanas vai realizācijas uzlabošanu vai ekonomisko attīstību, radot labumu patērētājiem. Būtiski, ka šīs vienošanās nedrīkst uzlikt iesaistītajiem uzņēmumiem ierobežojumus, kuri nav nepieciešami minēto mērķu sasniegšanai, kā arī nedrīkst likvidēt konkurenci ievērojamā konkrētā tirgus daļā.

 

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

No šīs sadaļas

Strādājot pastiprināti nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, policijas darbinieki...

2016. gada maijā, salīdzinot ar aprīli, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga par...

Rīdzinieka karšu lietotāji turpmāk visu informāciju par rīdziniekiem pieejamajām atlaidēm...

Jūnija vidū tika noskaidroti tie septiņi jaunieši, kuri Rimi Baltic praktikantu izaugsmes...

Meklējot jaunu finansēšanas modeli, Veselības ministrija par pievilcīgāko variantu sauc...

No 1.jūlija ar akcīzes nodokli tiek aplikts vienreizējās un daudzkārt lietojamās elektroniskajās...

Konkursa komisija neatkarīga starptautiska konsultanta piesaistei valsts stratēģijas izstrādei...

Valsts policija noslēgusi vairākus līgumus par 755 automašīnu nomu uz pieciem gadiem,...

Restorānu ķēde McDonald’s laiž klajā mobilo aplikāciju McDonald’s Baltics, tādējādi...

Latvijas iedzīvotājiem vietējos ceļojumos populārākais galamērķis ir Latgale, intervijā Latvijas...