Krasovickis atbalsta skandalozos grozījumus, bet noliedz to saistību ar savām interesēm

2010. gada 14. jūnijs plkst. 15:32
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Lai gan opozīcijas partiju virzītie grozījumi Kredītiestāžu likumā ir loģiski un atbalstāmi, tomēr tiem neesot nekādas saistības ar bijušo Parex bankas akcionāru interesēm, žurnālistiem pirmdien sacīja Viktors Krasovickis.

Preses konferencē, ko viens no Parex kādreizējiem akcionāriem V.Krasovickis bija sasaucis, lai atbildētu uz publiskajā telpā izskanējušajiem apgalvojumiem, viņš atzina, ka ir ticies ar Saeimas deputātiem, tomēr konkrēti šis jautājums – Kredītiestāžu likuma grozījumi – neesot apspriests.

V.Krasovicka un viņa biznesa partnera Valērija Kargina intereses pārstāvošais advokāts Uģis Grūbe skaidroja, ka pašlaik spēkā esošā Kredītiestāžu likuma redakcija ir pretrunā ar Komerclikumu un Satversmi, tādēļ viņš pieļāva, ka gadījumā, ja Parex bankas restrukturizācija notiks saskaņā ar to, varētu sekot prasības Satversmes tiesā un starptautiskajās tiesās.

Tādēļ viņa vērtējumā opozīcijas partiju atbalstītie grozījumi, kas gan vēl Saeimai jāapstiprina galīgajā lasījumā, ir juridiski pareizi.

V.Krasovickis norādīja, ka grozījumiem nav nekādas saistības ar kādām viņa vai V.Kargina «mistiskām interesēm». Viņš skaidro, ka drīzāk tie saistīti ar parlamentāriešu bažām par Parex bankas sadalīšanu un tās likumību. Arī tas, ka V.Karginam pietuvinātas personas ziedojušas likuma grozījumu iniciatoram Saskaņas centram, neesot nekāds pārsteigums, jo šo politisko spēku gan pašlaik, gan iepriekš, strādājot Parex bankā, abi uzņēmēji atbalsta un atbalstījuši.

Bijušais Parex akcionārs atkārtoti uzsvēra, ka viņa un V.Kargina noguldījumus bankas subordinētajā kapitālā aizsargā līgums, kas noslēgts 2008. gada novembrī, kad valsts pārņēma Parex. Tādēļ bažu par noguldījumu zaudēšanu neesot. Vienīgais, ko valsts teorētiski varētu darīt, ir ierobežot procentu maksājumus, ko ienes šie noguldījumi, tomēr mēģinājumi to darīt jau vairākkārt Saeimā apturēti.

DB jau ziņoja, ka Kredītiestāžu likuma grozījumi, kas šonedēļ, visticamāk, tiks skatīti galīgajā lasījumā, varētu traucēt Parex bankas restrukturizācijas plāna izpildi. Tiek pieļauts, ka grozījumi tiek virzīti bijušo bankas īpašnieku interešu aizstāvībai, jo viņu un viņu tuvinieku noguldījumi, kuru apjoms tiek lēsts 50 milj. EUR apmērā, varētu palikt «sliktajā bankā», kuru savukārt, iespējams, sagaida maksātnespēja.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām