Kreditoru komisija Austrijā lemj par lidsabiedrības Niki pārdošanu

2018. gada 22. janvāris plkst. 16:56
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Austrijā pirmdien tiesā tiekas kreditoru komisija, lai lemtu par bankrotējušās Austrijas lidsabiedrības «Niki» nākotni.

Komisija lems, vai bankrotējušās Vācijas aviokompānijas «Air Berlin» struktūrvienību pārdot Lielbritānijas nacionālās aviosabiedrības «British Airways» īpašniecei – holdingkompānijai «International Airlines Group» (IAG) - kā plānots, vai meklēt citu pretendentu.

Starp interesentiem uz «Niki» iegādi ir pats Austrijas bijušais autosacīkšu braucējs Nikijs Lauda, kurš lidsabiedrību dibināja 2003.gadā un pameta to 2011.gadā.

Lauda norāda, ka viņš ir apvienojies ar tūroperatoru «Thomas Cook», lai izteiktu kopīgu piedāvājumu.

Kā ziņots, IAG decembrī pavēstīja par ieceri iegādāties «Niki».

Saskaņā ar iecerēto darījumu IAG samaksās 20 miljonus eiro par «Niki» aktīviem un nodrošinās šai lidsabiedrībai likviditāti līdz 16,5 miljoniem eiro.

«Air Berlin» augusta sākumā tiesā iesniedza maksātnespējas pieteikumu, jo tās lielākais akcionārs - Abū Dabī bāzētā lidsabiedrība «Etihad Airways» - vairs nenodrošināja finansiālu atbalstu. Ņemot vērā maksātnespējas noteikumus, «Air Berlin» oktobrī pārtrauca visus reisus, bet tās struktūrvienība «Niki» nebija pakļauta šiem noteikumiem un turpināja reisu veikšanu.

Taču pēc Vācijas nacionālās aviokompānijas «Lufthansa» lēmuma atcelt «Niki» pārņemšanas plānus «Niki» 14.decembrī zaudēja finansējuma saņemšanu no «Lufthansa», vienlaikus paziņojot, ka pārtrauc lidojumus un tiesā iesniedz maksātnespējas pieteikumu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds