Tehnoloģijas

Krievijā un Eiropā ar ļaunatūru BadRabbit uzbrukts teju 200 mērķiem

LETA--AFP, 25.10.2017

Foto: freeimages

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kiberuzbrukums ar ļaunatūru «BadRabbit», kurā cietusi Ukrainas pilsētas Odesas starptautiskā lidosta un Krievijas mediji, bijis vērsts pret teju 200 mērķiem šajās, kā arī citās Eiropas valstīs, trešdien pavēstīja kiberdrošības uzņēmums.

Uzbrukums ar ļaunatūru «BadRabbit» bijis lielākais kopš jūlija uzbrukuma ar ļaunatūru «NotPetya», kas arī sākotnēji tika vērsts pret šīm divām valstīm, bet vēlāk skāra arī citas pasaules valstis.

Izspiedējvīruss inficējis iekārtas caur vairākām uzlauztām Krievijas mediju vietnēm, paziņojumā pieprasot samaksāt izpirkuma maksu, lai lietotāji atkal varētu piekļūt saviem dokumentiem, pavēstīja Krievijas kiberdrošības uzņēmums «Kaspersky Lab».

«Vairums uzbrukumu notika Krievijā. Līdzīgi uzbrukumi, kas gan bija mazākā skaitā, notikuši arī citās valstīs - Ukrainā, Turcijā un Vācijā. Kopumā tie ir teju 200 mērķu.»

Odesas starptautiskā lidosta paziņojusi, ka tās «informācijas sistēma» pārtraukusi darboties otrdienas pēcpusdienā, tomēr lidmašīnas vēlāk varēja lidostā ierasties un to atstāt atbilstoši sarakstam.

Krievijas tīmekļa medijs «Fontanka» kiberuzbrukumus saistīja ar publikācijām par Krievijas līdzdalību Sīrijas konfliktā. Cietusi arī ziņu aģentūra «Interfax».

Tomēr Krievijas un Ukrainas varasiestādes skaidro, ka mērķi kiberuzbrukumiem, pēc visa spriežot, izraudzīti nejauši.

Komentāri

Pievienot komentāru