Krustpils lidlaukā būvēs saplākšņa rūpnīcu

2018. gada 12. decembris plkst. 10:26
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Krustpils lidlauka teritorijā taps 40 milj. eiro vērta SIA AmberBirch saplākšņa rūpnīca, bet Inčukalnā SIA Rettenmeier Baltic Timber investēs vairāk nekā 15,3 milj. eiro ražotnes modernizācijā, tādējādi audzējot nozares muskuļus.

Ministru kabineta sēdē vakar tika pieņemts lēmums par uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides piešķiršanu diviem kokrūpniecības uzņēmumiem - SIA AmberBirch un SIA Rettenmeier Baltic Timber. Lēmums paredz, ka šie uzņēmumi pēc nozīmīgu investīciju projektu pabeigšanas saņems UIN atlaidi 25% apmērā no kopējās ieguldījumu summas. Pēc Ekonomikas ministrijas informācijas, lielāko daļu saražotās produkcijas abi uzņēmumi plāno eksportēt, līdz ar to projektu īstenošanas rezultātā tiek prognozēts, ka 2025. gadā šo uzņēmumu eksportētās produkcijas apjoms būs aptuveni 82 miljoni eiro.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

SIA AmberBirch atbalstāmā projekta laikā plāno izveidot saplākšņa ražotni, ieguldot tajā 26,45 milj. eiro, un pēc investīciju projekta īstenošanas uzņēmumam piemērotā UIN atlaide būs 6,61 milj. eiro.

«Lēmumu gaidījām vairāk nekā gadu. Pozitīvs valdības lēmums ļaus šo projektu ātrāk īstenot, taču jārēķinās, ka kopējās ražotnes izveides izmaksas ir lielākas par atbalstītā projekta apmēru 24,6 milj. eiro un tās būs aptuveni 40 milj. eiro,» skaidro SIA AmberBirch valdes loceklis Raimonds Spūls Vilcāns. Viņš norāda, ka pēdējā gada laikā ir novērota būvniecības izmaksu sadārdzināšanās par 20 un pat 30%, tādējādi arī kopējo investīciju apmērs ir aptuvens. «Projekts paredz izveidot bērza kompozītsaplākšņa ražotni ar jaudu līdz 40 000 m3 gadā un to pilnībā iedarbināt 2021. gada nogalē,» laika grafiku atklāj uzņēmuma valdes loceklis. Viņš atgādina, ka ražotnes izveide ir sadalīta vairākās kārtās un pirmā kārta – bērza lobskaidas ražošanas uzsākšana - paredzēta jau 2019. gada pavasarī. «Bērza saplākšņa un kompozītmateriālu saplākšņa ražošana varētu tikt uzsākta jau 2021. gadā, un produkciju paredzēts eksportēt,» stāsta R. Spūls Vilcāns. Viņš norāda, ka uzņēmuma iecerētais produkts būs saplāksnis, taču tas būšot citāds nekā pārējiem Latvijas ražotājiem. Kopumā, īstenojot iecerēto, tiktu radītas 208 darba vietas tieši saplākšņa ražotnē. Iecerēts, ka tajā ik gadu tiks patērēti aptuveni 100 000 m3 bērza finierkluču. Iespējams, ka iecerētā projekta īstenošana būtu bijusi ātrāk, ja pērn uzņēmuma pieteikums uz ES struktūrfondu atbalstu (35% intensitāte) 4 milj. eiro apmērā iegādāties inovatīvas iekārtas nebūtu noraidīts, par ko DB jau vēstīja 24.04.2017.

Visu rakstu Kokrūpniecību spēcinās ar jauniem produktiem lasiet trešdienas, 12.decembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu