Pārtika

Lāči iegulda 30 tūkstošus cepumos bērniem

Sandra Dieziņa, 24.04.2013

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ceptuve Lāči sadarbībā ar mākslinieci Margaritu Stārasti izstrādājusi bērniem domātu produktu līniju – sviesta cepumus bērniem Knīpucis.

Lai jaunie cepumi nonāktu līdz pircējiem, to tapšanā ieguldīti 30 tūkstoši latu, taču nenovērtējams arī esot ieguldījums, ko devusi māksliniece, uzskata Lāču saimnieks un maizniekmeistars Normunds Skauģis.

Jaunajo cepumu Knīpucis sastāvā izmantots saldkrējuma sviests, olas, milti cukurs, dzērvenes.

«Pēdējos gados arvien vairāk veikalu plauktos redzami produkti, kas saistīti ar dažādiem ārzemju tēliem un varoņiem. Īpaši tas vērojams bērnu produktu segmentā. Tie ir tālu no latviskām vērtībām un līdz ar to rodas jautājums – vai vietējie ražotāji nespēj likt pretī kaut ko savu? Ne tikai produktu izskats, nosaukums un noformējums nav atbilstošs latviskajam – mums ierastajam, arī šo produktu sastāvos redzam bērnu organismam nevajadzīgas izejvielas – dažādus aromatizētājus, krāsvielas, stabilizētajus, uzlabotājus, konservantus,» stāsta Normunds Skauģis.

«Margaritas Stārastes zīmējumi ir iemīļoti paaudžu paaudzēs, un daudziem no mums joprojām saistās ar patīkamām un siltām bērnības atmiņām. Kā zināms, grāmatas ar cienījamās mākslinieces zīmējumiem tiek izdotas atkal un atkal no jauna, tām ir nezūdoša vērtība, un Margaritas Stārastes jaukos tēlus iepazīst un iemīļo arī visjaunākā paaudze,” saka grāmatu izdevniecības Annele direktore Iluta Moldane-Greiškane.

Lai Margaritas Stārastes darbus iepazītu arvien vairāk mazo lasītāju, no katras pārdotās cepumu kastītes ceptuve Lāči šim mērķim ziedos divus eiro centus.