Atpūta

Laikā nenomaksāts 20 latu sods liek raudāt ceļmalā

Dienas Bizness, 16.09.2014

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Sods par pārkāpumiem ceļu satiksmē nav brālis, un tā nomaksas atlikšana var sagādāt daudz nepatīkamu brīžu. Tā gadījies Evai (vārds mainīts). Viņas darbavietā nesen pienāca tiesu izpildītāja rīkojums atvilkt no algas maksu par trīs gadus senu sodu un piedziņas izdevumus, kaut jaunā sieviete pārliecināta, ka konkrēto sodu jau samaksājusi. Un, kā viņa uzskata - divreiz, otrdien raksta laikraksts Diena.

«Pirms trim gadiem uz Ventspils šosejas mani apturēja Ceļu policijas ekipāža, par ātruma pārsniegšanu piemērojot 20 latu sodu. Parasti visus sodus maksāju reizē ar tehnisko apskati - tā pāris mēnešu pēc pārkāpuma izdarīju arī šoreiz un mierīgi dzīvoju tālāk. Pēc kāda laika Ceļu policija mani aptur atkal - mēs ar viņiem, kā saka, draudzējamies. Pārbaudījuši dokumentus, saka: «Kundzīt, jums sods ilgāk kā gadu nav samaksāts, tāpēc stājies spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums un esam spiesti tās atņemt.»» Autovadītāja atceras, ka viņa turpat ceļmalā sākusi raudāt, jo bijusi pārliecināta, ka visi rēķini ar likumsargiem nokārtoti. Čeks viņai gan nebija saglabājies, bet pretējā gadījumā taču nebūtu varējusi iziet tehnisko apskati. Policisti viņu uzklausījuši un tajā rītā atļāvuši aizbraukt līdz darbam, kur Eva Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) e-pakalpojumu vietnē minēto sodu samaksājusi - kā pati uzskata, vēlreiz - un steigusies uz Gaujas ielas Valsts policijas iecirkni atgūt savu autovadītāja apliecību.

Tomēr jau minētā soda protokola rēgs pēc diviem gadiem viņu uzmeklējis atkal - augustā Evas darbavietas grāmatvedība saņēmusi tiesu izpildītāja rīkojumu atvilkt no viņas algas soda parādu un piedziņas izdevumus - kopumā gandrīz 70 eiro.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā, pēc Dienas lūguma pārbaudot Evai tālajā 2011. gadā izrakstītā soda protokola datus, atklāj, ka brīdī, kad viņa veikusi tehnisko apskati, informācija par konkrēto ātruma pārkāpumu CSDD sistēmā no Sodu reģistra vēl nebija nonākusi, bet toreiz sieviete samaksājusi citu sodu - arī 20 latu apmērā, taču tas bijis par stāvēšanas noteikumu neievērošanu.

Plašāk lasiet otrdienas, 16.septembra, laikrakstā Diena!