Lattelecom iesaiste elektroenerģijas tirgū bijusi sekmīga

2018. gada 30. janvāris plkst. 9:22
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Lattelecom iesaiste elektroenerģijas tirgū bijusi sekmīga – finanšu rādītāji krietni pārspējuši prognozes

Tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Lattelecom 2017. gadā strādājis ar peļņu 40,7 miljonu eiro apmērā un par 2,4 miljoniem eiro audzējis apgrozījumu, tam sasniedzot 195,67 miljonus eiro, liecina uzņēmuma dati. Audzēt ieņēmumus palīdzējusi arī Lattelecom iesaiste elektroenerģijas tirgū – nepilna gada laikā sasniegts divreiz lielāks klientu skaits par prognozēto.

Aizvadītais gads bijis izmēģinājumu un pārmaiņu gads, kas ļāvis identificēt galvenos uzņēmuma fokusa virzienus – izklaide un gudrie risinājumi mājai un biznesam, norāda Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, atgādinot, ka pērn uzņēmums veiksmīgi iesaistījies arī elektroenerģijas tirgū, rosinot diskusiju par biržai piesaistīta tarifa ieguvumiem. Lattelecom Biznesa attīstības direktors Artūrs Pielēns-Pelēns DB uzsver, ka ideja par iesaisti elektroenerģijas tirgū neesot bijusi spontāna un apsvērta jau sen. «Pēc būtības elektroenerģija ir servisa pakalpojums, līdzīgi kā internets un televīzija. Ņemot vērā mūsu zināšanas par tehnoloģijām un uzņēmuma klientu bāzi, mēs redzējām, ka spējam dažādus vienkāršus pakalpojumus padarīt gudrākus un ērtākus gala lietotājiem,» pauž A. Pielēns-Pelēns, atklājot, ka šobrīd Lattelecom elektroenerģiju piegādā apmēram 26 tūkstošiem klientu.

Lattelecom ir pirmais uzņēmums, kam elektroenerģijas tirgū mājsaimniecību segmentā izdevies pārsniegt kritisko 1–2% robežu tirgū, secina A. Pielēns-Pelēns.

Katru gadu apsveram vairākas jaunas biznesa idejas. Nekas neliedz tapt idejai arī par gāzes vai kādu citu tirgu. Katra ideja ir vērā ņemama.

Vaicāts, vai nākotnē uzņēmums varētu iesaistīties arī gāzes tirgū, A. Pielēns-Pelēns šādu iespēju neizslēdz, norādot, ka pirms tam gan būtu jāveic izpēte par tirgus situāciju un klientu interesi, kā arī par Lattelecom priekšrocībām šajā tirgū. «Katru gadu apsveram vairākas jaunas biznesa idejas. Nekas neliedz tapt idejai arī par gāzes vai kādu citu tirgu. Katra ideja ir vērā ņemama,» atzīmē A. Pielēns-Pelēns.

Plašāk lasiet rakstā Audzē peļņu un apgrozījumu otrdienas, 30. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds