Lattelecom vienīgais pretendē uz virszemes TV konkursu; Baltcom, IZZI piedāvājumus neiesniedz

2013. gada 28. maijs plkst. 17:40
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Elektronisko sakaru komersants Lattelecom kā vienīgais pretendents pieteicies konkursā veikt virszemes ciparu apraidi no 2014. gada 1. janvāra maksas TV kanālu sadaļā, DB apstiprina Satiksmes ministrijas pārstāvis Rolands Rumba.   Konkursa nolikums noteica, ka pretendenti savus piedāvājumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz 2013. gada 28. maija plkst. 15:00.   Konkursa komisija, kura izveidota ar  Ministru kabineta 2013.gada 10.aprīļa rīkojumu un kuras sastāvā iekļauti pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Kultūras ministrijas, Konkurences padomes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, ir uzsākusi darbu, lai vērtētu pretendenta sagatavotā piedāvājuma atbilstību nolikuma prasībām. Kā norādīja konkursa komisijas priekšsēdētāja vietnieks, Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Edmunds Beļskis, tad, neskatoties uz situāciju, ka vērtējams ir tikai viens pretendents, komisija rūpīgi vērtēs katras prasības izpildi, lai pieņemtu objektīvi pamatotu lēmumu par uzvarētāju, kas jāiesniedz apstiprināšanai Ministru kabinetā, piebilda R. Rumba.

Savukārt Baltcom un IZZI savus piedāvājumus konkursam tā arī neiesniedza. Baltcom valdes loceklis Gints Kiršteins DB norādīja, ka Baltcom prioritāte šobrīd ir interneta tehnoloģijas un pārklājuma attīstība. «Arī televīzijas kā pakalpojuma perspektīva ir balstīta uz internetu, jo nākotnē vairums TV ierīču būs pieslēgtas internetam. Nākotnes televīzijas tendences paredz, ka katram klientam būs pieeja viņa izvēlētam saturam jebkurā laikā un vietā, ko nodrošinās kvalitatīvs interneta pieslēgums. Tas ir virziens, kurā Baltcom ir izvēlējies investēt. Virszemes apraide pēc būtības jau ir aizejoša tehnoloģija.  Par labu noraidošam lēmumam piedalīties virszemes apraides konkursā kalpoja arī Konkurences padomes noteiktie ierobežojumi attiecībā uz plānoto darījumu ar IZZI,» skaidroja G.  Kiršteins.

IZZI stratēģiskās attīstības plānos ir koncentrēt finanšu un intelektuālos resursus uz tālāku optiskā tīkla un pakalpojumu attīstību. Ņemot vērā straujo datu pārraides tehnoloģiju attīstību, vislielāko potenciālu saskatām optiskā datu pārraides tīkla pārklājuma un kapacitātes attīstībā, kā arī digitālās un interaktīvās TV pakalpojumu pilnveidošanā, DB atzīmēja IZZI valdes locekle Sandra Kraujiņa.

«Virszemes TV konkurss mums būtu interesants, ja valdība būtu izšķīrusies par konkurenci veicinošu modeli, kur tiktu veidots virszemes TV tīkls ar atvērtu piekļuvi un servisa nodrošināšanu gala lietotājiem (apkalpošana, pieslēgšana, tehniskās konsultācijas) vairākiem operatoriem. Tas, savukārt, nodrošinātu daudz augstāku klientu apkalpošanas operativitāti un kvalitāti no lielpilsētām attālinātos rajonos. Konkrētā risinājuma gadījumā, kad konkurss ir par vienu virszemes TV pakalpojumu sniedzēju, mēs nesaskatām virszemes TV attīstības potenciālu ilgtermiņā, jo, pieaugot iedzīvotāju kompetencei tehnoloģiju izmantošanā, palielinoties kvalitatīvu datu pārraides tīklu pārklājumam un 4G datu pārraides iespējām, iedzīvotāju izvēle būs par labu pakalpojumiem datu pārraides tīklos. Savukārt virszemes TV lietotāju skaits tikai turpinās samazināties,» pamatoja S. Kraujiņa.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām