Lattelecom vienojas par sadarbību ar Ukrainas uzņēmumu Ukrtelekom

2016. gada 13. oktobris plkst. 18:11
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums Lattelecom un Ukrainas lielākais fiksēto sakaru un interneta operators Ukrtelekom vienojušies par sadarbības sākumu, tā Ukrainas klientiem nodrošinot iespēju nomāt virtuālo datu centru un virtuālo serveri, kas atrodas Lattelecom datu centrā Dattum Rīgā, informē Lattelecom.

13. oktobrī Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs un Jurijs Kurmazs, Ukrtelekom direktors, Latvijas Republikas vēstniecībā Jura Poikāna, ārkārtējā un pilnvarotā Latvijas Republikas vēstnieka Ukrainā klātbūtnē parakstīja vienošanos par sadarbības uzsākšanu. Līgums Ukrainas uzņēmumiem nozīmē iespēju, noslēdzot vietēju līgumu ar Ukrtelekom, nomāt virtuālo serveri vai mākoņa datu centru (IaaS), kas atrodas Rīgā.

Lattelecom infrastruktūra ir izvietota Tier III līmeņa sertificētā datu centrā Dattum, kas ir viens no aizsargātākajiem datu centriem Ziemeļeiropā, un visi datu apstrādes centra pakalpojumi tiek sniegti saskaņā ar Eiropas Savienības tiesību aktiem. Platforma izstrādāta, izmantojot vadošo pasaules ražotāju risinājumus (Cisco, HPE, VMware), un tai ir augstā drošības pakāpe – garantētais sistēmas pieejamības līmenis ir 100%.

Turklāt kopīgam operatoru piedāvājumam ir arī citas būtiskas priekšrocības: līguma noslēgšana ar Ukrainas uzņēmumu, norēķini valsts valūtā, pieeja pakalpojumiem un klientu atbalsts visā valstī, pirmā klientu atbalsta līnija Ukrainā, interneta papildu kanālu organizēšana u.c..

Juris Poikāns, ārkārtējais un pilnvarotais Latvijas Republikas vēstnieks Ukrainā, pasākuma laikā apsveica lielākos Ukrainas un Latvijas telekomunikāciju operatorus ar sadarbības uzsākšanu: Latvija ieņem īpašu vietu pasaules digitālajā kartē, esot viena no tās Eiropas galvaspilsētām. «Esmu gandarīts par to, ka Ukrtelekom un Lattelecom šodien parakstīja sadarbības līgumu. Ceru, ka šis līgums ir tikai pirmais solis uz ciešāku sadarbību starp mūsu valstīm IT sfērā,» uzsvēra Juris Poikāns.

«Lattelecom strādā Ukrainas tirgū jau vairākus gadus, piedāvājot IT infrastruktūras ieviešanu un izvietošanu Dattum datu centrā, kas ir sertificēts saskaņā ar TIERIII standartu un savienots ar Ukrainu caur drošiem datu pārraides kanāliem ar aizturi ne vairāk par 23 milisekunžu. Pa šo laiku Lattelecom ir ieguvis uzticama Eiropas partnera reputāciju Ukrainas uzņēmēju vidū. Pagājušajā gadā pieprasījums pēc mūsu pakalpojumiem Ukrainā pieaudzis par 250% - tas apstiprina, ka esam uz pareiza ceļa. Ceram, ka mūsu sadarbība ar Ukrtelekom nodrošinās Ukrainas uzņēmējiem pilnvērtīgu virtuālo infrastruktūru ātram, ērtam un drošam darbam, turklāt bez būtiskiem ieguldījumiem,» stāstīja Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs.

Savukārt Jurijs Kurmazs, Ukrtelekom direktors, pastāstīja par operatora iespējām sniegt kvalitatīvus sakarus ar mākoni Eiropas Savienībā, nosaucot sadarbības uzsākšanu par vēl vienu apstiprinājumu tam, ka Ukrainas operatora pārveidošanas stratēģijas izvēle bija pareiza. «Plašs, sazarots tīkls, kas nodrošina pieejamību visā Ukrainā, kā arī mūsu ilggadējā pieredze lielo korporatīvo klientu apkalpošanā, padara Ukrtelekom par interesantu partneri mākoņu projektos un ļoti ērtu potenciālajiem klientiem. Plānojam, ka trīs gadu laikā ES mākoni izmantos aptuveni tūkstotis mūsu klientu,» savas uzstāšanās laikā atzīmēja Jurijs Kurmazs.

Pieslēgties jaunam pakalpojumam klienti varēs jau novembrī. Balstoties uz konkrētās uzņēmējdarbības vajadzībām, Ukrtelekom eksperti noteiks pareizo pakalpojumu konfigurāciju.

Publiskā akciju sabiedrība Ukrtelekom ir lielākais fiksēto sakaru operators Ukrainā un vadošais uzņēmums interneta piegādātāju vidū. Ukrtelekom ir SIA TriMob vienīgais dibinātājs un dalībnieks. SIA TriMob nodrošina 3G/UMTS standarta mobilais operators. Ukrtelekom piedāvā korporatīvajiem klientiem pilnu pakalpojumu klāstu: individuālus sistēmas risinājumus, korporatīvus sakaru un datu pārraides tīklus, datu centra pakalpojumus, fiksēto un mobilo telefonijas un "mākoņu" risinājumus. Korporatīvo klientu skaits – 200 000.

Ukrtelekom uzsāka sava telekomunikāciju tīkla stratēģisko modernizāciju, kas ļauj piedāvāt abonentiem piekļuvi internetam ar ātrumu 50 Mbit/s ar tehnoloģiju VDSL un ar 1 Gbit/s ar FTTH/GPON. Modernizācijā veikto ieguldījumu apjoms ir līdz pat 400 milj. ASV dolāru.

No 2013. gada SCM Grupa ir PAS Ukrtelekom vairākuma akcionārs 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds