Latviešu ātrlasīšanas rīka Fastr radītājiem izdodas piesaistīt ASV investoru

2013. gada 30. janvāris plkst. 11:48
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijā radītās ātrlasīšanas lietojumprogrammas Fastr, kuras lietotāju skaits šonedēļ sasniedz desmit tūkstošus, tālāko izstrādi un virzīšanu pasaules tirgos palīdzēs nodrošināt privātais amerikāņu investors Andrē Demarests (André V. Demarest), kurš investējis uzņēmumā 50 tūkstošus eiro.

Planšetdatora iPad lietotne Fastr izstrādāta 2012. gadā un paredzēta ātrlasīšanas prasmju uzlabošanai un ātrākai tekstu uztveršanai, palielinot izlasīto vārdu skaitu līdz trīs reizēm – no vidējā rādītāja 240 līdz 600.

Lai arī radīta tikai pērn, Fastr gana ātri izpelnījusies lietotāju un ārvalstu mediju interesi. Lietotnes lejupielāžu skaits sasniedzis desmit tūkstošus, savukārt App Store Francijā, Beļģijā, Nīderlandē un Latvijā sadaļā «Izglītība» (Education) tā ierindojas pirmajā vietā pēc lejupielāžu skaita, bet ASV, Ķīnā un vēl 25 valstīs Fastr ir starp desmit visvairāk lejuplādētajām lietotnēm, Db.lv informēja Fastr vadītājs Eldars Loginovs. Db.lv jau vēstīja, ka neilgi pēc Fastr «laišanas gaisā» ātrlasīšanas lietotne gozējās labāko jauno lietojumprogrammu topā AppFresh Daily, tāpat Fastr ievērojis medijs The Wall Street Journal.

No investora A. Demaresta saņemtais finansējums tiks novirzīts lietojumprogrammas funkcionalitātes uzlabošanai un jaunu lietotāju piesaistīšanai. Investors A. Demarests pauda, ka Fastr ambīcija ir kļūt par vienu no inovatīvākajiem piedāvājumiem Apple App Store. Līdz ar investīciju veikšanu A. Demarests kļuvis par Fastr valdes priekšsēdētāju, un plāno ņemt aktīvu dalību Fastr darbībā.

2013. gadā lietotnes izstrādātāju prioritāte būs Fastr lietojumprogrammas tālākā attīstība un tās pielāgošana visām platformām. «Kāpināt klientu skaitu plānojam, gan pielāgojot esošo aplikāciju iPhone un Android ierīcēm, gan veidojot jaunas aplikācijas atbilstoši lietotāju prasībām,» norāda Fastr vadītājs.

Fastr lietotne noderēs tiem, kas vēlas uzlabot savas lasīšanas prasmes, skolēniem un studentiem tā būs nepieciešama mācību materiālu lasīšanai, savukārt bērniem no trīs līdz astoņu gadu vecumam tā palīdzēs apgūt lasīšanas pamatus, stāsta E. Loginovs.

Fastr risinājumā ātrākai grāmatu un tekstu lasīšanai izmantota pieeja, kas izstrādāta pirms desmit gadiem un bija domāta telefoniem – RSVP (rapid serial visual presentation). Tā tekstu parāda pa dažiem vārdiem, ātri mainot to kā attēlus, un tai ir divi pielietojumi – tā ļauj lasīt ātrāk, kā arī ļauj lasīt normālā ātrumā cilvēkiem, kam ir disleksija. «Šādā veidā parādīts teksts ir kā hibrīds starp lasīšanu un televīzijas skatīšanos,» iepriekš intervijā DB stāstīja E. Loginovs.

Darbs pie Fastr izveides sākās 2012. gada aprīļa beigās Garage48 pasākuma laikā Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā.

Lietojumprogrammas cena ir 5,99 ASV dolāri.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām