TechHub Riga: Mobilo aplikāciju radīšanas laiki ir tikai sākušies

2013. gada 28. februāris plkst. 8:19
Autors: Nozare.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Mobilo aplikāciju vilnis pasaulē ir tikai sācies, jo arvien vairāk galda datora un klēpjdatora funkciju spēj izpildīt viedtālruņi un citas mobilās ierīces, tādēļ ir saprotams, ka arī Latvijas jaundibinātie uzņēmumi darbojas šajā nozarē, teica informācijas tehnoloģiju (IT) jaundibināto uzņēmumu kopdarbības organizācijas TechHub Riga vadītājs Andris Bērziņš.

Bērziņs atzina, ka, no malas skatoties, var likties - IT jauniesācēji aizraujas ar mobilo aplikāciju ražošanu tirgū, kur to ir jau desmitiem tūkstošu, taču tas nenozīmē, ka saražotais atbilst tirgus pieprasījumam.

«Pasaulē jau dažus gadus ir miljoniem iPhone telefonu, un varētu domāt, ka tiem ir pienācīga adrešu un kontaktu aplikācija. Taču izrādās, ka nav, tādēļ ir veicies Cobook, kas aizpildīja šo trūkumu. Redzam arī attīstību mobilo e-pasta risinājumu jomā. Tas, ka pieaug cilvēku skaits ar viedtālruņiem, kas faktiski ir datori viņu rokās, mainīs visu, un esam tikai šo pārmaiņu sākumā,» Bērziņš teica.

Jau ziņots, ka Cobook ir Latvijas attīstītāja Kaspara Danča alternatīvā adrešu un kontaktu programmiņa, kas darbojas Macintosh datoros un tika piemērota iPhone telefoniem, kamēr Dancis darbojās kā TechHub Rīga biedrs.

Cobook gan galda un portatīvo Macintosh datoru versijā, gan jaunajā iPhone versijā saņēmis atzinīgas atsauksmes starptautiskajos IT medijos. Neilgi pēc iPhone versijas parādīšanās tirgū IT izdevums The Verge rakstīja, ka Cobook necenšas salabot to, kas nav salūzis, tas paņem pietiekami labu aplikāciju Apple Contacts (ieprogrammēts katrā jaunā iPhone) un to padara vēl labāku».

Atzinību arī saņēmuši TechHub Riga biedru izstrādātie risinājumi Sellfy digitāla satura pārdošanai, infografikas risinājums Infogr.am un ātrlasīšanas rīks Fastr.

Kā ziņots, britu jaundibināto IT uzņēmumu inkubators TechHub filiāli Rīgā atklāja pērn februārī. Inkubators atrodas Rīgā, Citadeles ielā.

TechHub Riga ir gan rezidenti, gan gada biedri, tas ir, uzņēmumi ar savām telpām, kas vēlas piedalīties inkubatora pasākumos. Inkubatora mērķis ir pulcēt līdzīgi domājošus jaunos uzņēmējus, lai no to vidus veidotos nākotnes jaunās, spēcīgās Latvijas IT firmas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām