Latvijā darbu uzsāks pūļa finansējuma platforma Fundwise

2017. gada 28. jūnijs plkst. 16:39
Dalies ar šo rakstu

Jūnijā Latvijā darbu uzsāks pūļa finansējuma platforma Fundwise. Tā piedāvā investēt dažādos projektos, saņemot pretī uzņēmuma daļas jeb kļūstot par uzņēmuma līdzīpašnieku. Tādējādi jebkuram būs iespēja atbalstīt Latvijā tapušus projektus. Platformas partneris Latvijā ir uzņēmums Science and Business Professionals Latvia (S/B PRO).

Pūļa finansējuma platforma Fundwise dienas gaismu ieraudzīja 2015. gadā Igaunijā. Fundwise ir satikšanās vieta gan jaunuzņēmumu, gan citu uzņēmumu īpašniekiem, kam ir šādam finansēšanas modelim piemērots projekts. Lai iekļūtu platformā, uzņēmumam ir sevi jau jābūt pierādījušam biznesā. Platformā var iekļūt arī kāda uzņēmuma projekts, bet tam ir jābūt komandai, biznesa plānam, pārdošanas stratēģijai. Svarīgi, lai ir veikti priekšdarbi tirgus izpētē un būtu pierādīts, ka produkts ir patiešām aktuāls. «Jāatceras, ka pūļa finansēšanas platforma ir interesanta un atšķirīga ar to, ka veiksmīgai finansējuma piesaistei ir nepieciešams ieinteresēt iespējami lielāku potenciālo investoru skaitu,» saka S/B PRO dibinātājs un eksperts Gunārs Ķīsis. Viņa vadītais uzņēmums arī veiks projektu atlasi un sagatavošanu startam platformā, kā arī konsultēs par dažādiem jautājumiem.

Fundwise platformā par investoru var kļūt jebkurš interesents, kuram ir kaut neliela naudas summa, ko viņš būtu gatavs ieguldīt, informē dibinātāji. Tādējādi iespējams kļūt par uzņēmuma daļu līdzīpašnieku, ja uzņēmums vai tā produkts šķiet perspektīvs.

Projekta autors var pretendēt uz finansējumu līdz 100 000 eiro. Kad vēlamais finansējuma apjoms tiek sasniegts, nauda tiek pārskaitīta uz uzņēmuma kontu, un investori kļūst par akcionāriem. Līdz šā gada beigām plānots investēt 10 startup uzņēmumos, kopā ieguldot vienu miljonu eiro.

Kopš publiskās atklāšanas 2015. gada augustā platformā īstenotas 12 veiksmīgas kampaņas. Kopējās investīcijas, kas veiktas, izmantojot Fundwise platformu, ir 775 000 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām