Latvijā drīzumā pilnībā varēs īstenot ciklu «no pudeles līdz pudelei»

2012. gada 25. jūlijs plkst. 13:08
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Plastmasas kristalizācijas ražotnes attīstītājs SIA Eko PET virzās uz priekšu sava projekta īstenošanā, šīs nedēļas sākumā noslēdzot 3,1 milj. Ls vērtu konkursu par PET granulu ražotnes būvi un laboratorijas aprīkojuma piegādi.

Jelgavā, bijušajā RAF teritorijā, kur patlaban atrodas industriālais parks, tiks izbūvēta ražotne, kurā no PET pārslām tiks ražotas pārtikas klases PET granulas. Tās ir otrreizējās pārstrādes produkts, kas izmantojams pudeļu ražošanai.

«Viens no nozīmīgākajiem Eko PET piegādātājiem būs Jelgavā strādājošā PET Baltija, kur no sašķirotajām pudelēm, tās griežot un attīrot, iegūst PET pārslas,» Db.lv skaidroja Eko PET valdes loceklis Daniels Jeļisejevs.

«Līdz ar ražotnes izveidi Latvijā pirmo reizi varēs īstenoties pārstrādes cikls «no pudeles līdz pudelei» - līdz šim PET granulēšana Latvijā nenotika,» viņš skaidro. Ražošanas jaudas paredzētas no astoņiem līdz desmit tūkstošiem tonnu PET granulu gadā.

Plānots, ka Eko PET ražotās granulas izmantos PET pudeļu sagatavju jeb preformu ražotāji Latvijā un citās Baltijas un Eiropas valstīs.

Kopumā ražotnes izveidē plānots ieguldīt četrus miljonus latu. Ēku renovāciju plānots uzsākt šā gada augustā, bet ražošanu uzņēmums cer «laist gaisā» nākamā gada pavasarī.

Rūpnīcas ēkas piemērošanu ražošanas vajadzībām un laboratorijas aprīkojuma piegādi uzņēmusies Lietuvas kompānija UAB Plamika, kas bija arī vienīgais uzņēmums, kas iesniedza savu piedāvājumu.

Kā skaidro Eko PET valdes loceklis D. Jeļisejevs, šādas ražotnes piegādi var veikt tikai daži uzņēmumi Eiropā, un Lietuvas uzņēmums ir ražotāja pārstāvis Baltijas valstīs.

«Lai arī pieteikšanās iepirkumu konkursā ir brīva jebkuram uzņēmumam, šādas piegādes spēj veikt tikai nedaudzi. Cita starpā novērojams, ka daudzu Eiropas iekārtu ražotāju Baltijas pārstāvji atrodas tieši Lietuvā. Tā ir niša, kur Latvijas uzņēmēji nez kādu iemeslu dēļ ir vāji, vai vispār nedarbojas,» viņš stāsta.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām