Latvija grib kļūt par Ķīnas tiltu uz Eiropu

2014. gada 02. septembris plkst. 10:23
Dalies ar šo rakstu

Latvija aicina Ķīnu izmantot Latvijas transporta un loģistikas koridora piedāvātās priekšrocības preču distribūcijai Baltijas jūras reģionā, kā arī veikt investīcijas Latvijas transporta infrastruktūrā.

To pirmdien, 1.septembrī, tikšanās laikā ar Ķīnas Transporta ministru Jangu Šangtangu (Yang Chuantang) Urumčos paziņoja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, kurš  šobrīd vada Latvijas delegāciju transporta nozares biznesa misijas Ķīnā ietvaros, informēja ministrijā.

«Latvija var kalpot kā Ķīnas tilts uz Eiropu, īpaši Ziemeļeiropu, nodrošinot Ķīnas eksportētājiem ne tikai transporta un loģistikas pakalpojumus, bet arī sniedzot atbalstu Eiropas Savienības (ES) tirgus apgūšanā,» paziņoja K.Ozoliņš.

Viņš uzsvēra, ka Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis tai nodrošina iespēju kalpot kā loģistikas un distribūcijas centram ar spēju 24 stundu laikā nodrošināt piegādes Baltijā un 48 stundu laikā – visā Skandināvijā.

Tāpat Latvija var sniegt Ķīnas eksportētājiem visu pakalpojumu spektru, kas saistīts ar Ķīnas ražotāju efektīvu nokļūšanu ES tirgū, tai skaitā muitas un nodokļu pakalpojumus, Eiropas drošības un vides standartu ievērošanu, komplektēšanas, iepakošanas un marķēšanas, kā arī juridiskos pakalpojumus. Tāpat K.Ozoliņš aicināja Ķīnas pusi veikt investīcijas Latvijas brīvostās un Speciālajās ekonomiskajās zonās, dzelzceļa projektos un pārējā Latvijas transporta infrastruktūrā.

Delegācijas pārrunāja arī sadarbības iespējas aviācijas jomā. K.Ozoliņš uzsvēra investīciju iespējas starptautiskajā lidostā Rīga, kā arī nacionālajā aviokompānijā Air Baltic. Starp Latviju un Ķīnu pastāv nozīmīgs sadarbības potenciāls gan pasažieru, gan kravu pārvadājumu jomā, akcentē ministrijā.

Ķīnas transporta ministrs uzsvēra Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina (Xi Jinping) 2014.gada septembrī izvirzīto iniciatīvu Zīda ceļa ekonomiskā josla (Silk Road Economic Belt), kuras ietvaros tiek veidotas jaunas transporta un loģistikas maģistrāles, kas savienos Āziju un Eiropu.

K.Ozoliņš uzsvēra, ka Eirāzijas multimodālo koridoru attīstība būs viena no Latvijas prezidentūras ES Padomē transporta nozares prioritātēm, kā arī uzaicināja Ķīnas transporta ministru ar valsts institūciju un uzņēmēju delegāciju piedalīties plānotajā augsta līmeņa konferencē par Eiropas - Āzijas koridoru attīstību, kas notiks  2015.gada aprīlī, Rīgā, Latvijas ES prezidentūras ietvaros.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām