Latvijas kuģniecība «bruņojas»

Autors: Elīna Pankovska; Ieva Mārtiņa
2010. gada 08. oktobris plkst. 10:31

A/s Ventspils nafta pārstāvji uz pašu sasaukto a/s Latvijas kuģniecība (LK) akcionāru sapulci nav ieradušies.

Viesnīcā Monika Centrum Hotel atrodas tikai LK puse. Tās pārstāvis Zigurds Krastiņš viesnīcas foajē sanākušiem cilvēkiem paziņoja, ka nekāda akcionāru sapulce nenotiks, jo tā ir pārcelta uz 17.decembri. Savukārt kā novēroja DB pie LK administratīvās ēkas Elizabetes ielā 1, kas vakar pēcpusdienā tika apjozta ar stiepļu žogu un no iekšpuses apklāta ar melnu pārsegu, ir četras apsardzes mašīnas.

Vakar, 7.oktobrī, LK izplatītajā paziņojumā bija norādīts, ka LK īsteno visus nepieciešamos drošības pasākumus, lai aizsargātu sabiedrības vairāk nekā 5000 akcionāru īpašumu.

DB jau vēstīja, ka VN nepiekrīt LK valdes lēmumam pārcelt 8.oktobrī paredzēto kuģniecības akcionāru sapulci un plāno to noturēt, aicinot piedalīties arī valdības pārstāvjus.

Latvijas kuģniecības bažas šajā situācijā pastiprinājušas ziņas, ka LK no trešo personu puses, iespējams, plānots ieņemt ar spēku, izmantojot tās pašas privātās apsardzes firmas TM Security pakalpojumus, kas šāgada pavasarī bija iesaistīta vardarbībā Ventspils uzņēmuma Ventbunkers birojā Ventspilī vairākkārtējā ēku ieņemšanā.
LK rīcībā esošā informācija liecinot, ka uzbrukumā uzņēmumam ieinteresēta akcionāru grupa, kas krāpniecisku darbību rezultātā nodarījusi ievērojamus zaudējumus uzņēmumam un pārējiem akcionāriem, teikts LK Valdes priekšsēdētāja palīga Ģirta Apsīša paziņojumā.

Savukārt VN rosināja valdības pārstāvjus un akcionārus apmeklēt LK akcionāru sapulci 8. oktobrī, lai kopīgi risinātu LK vadības izmaksu samazināšanas un uzņēmuma efektīvas un uz biznesu orientētas darbības jautājumus, informē VN, kas jau iepriekš ziņojusi, ka pēdējo trīs gadu laikā LK padome izmaksājusi sabiedrībai 5 miljonus latu.

Latvijas kuģniecības valde arī brīdina par iespējamām provokācijām un acīmredzamiem mēģinājumiem noturēt pretlikumīgu viltus sapulci, jo VN ignorē faktu par sapulces atcelšanu un ir izplatījis neleģitīmu aicinājumu ierasties uz neesošu LK akcionāru sapulci. Latvijas kuģniecības valde norāda, ka nav sastādījusi akcionāru sarakstu 8.oktobra ārkārtas akcionāru sapulcei, tādējādi jebkuri mēģinājumi noturēt kuģniecības akcionāru sapulci ir uzskatāmi par nelikumīgiem.