Ražošana

Latvijas Maiznieks - plastmasas iepakojuma aizstājēja meklējumos

Ilze Žaime, 26.11.2019

PUBLICITĀTES FOTO

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ražotājs «Latvijas Maiznieks» meklē iespējas plastmasas iepakojumu, kurā tiek pārdota maize, aizstāt ar videi draudzīgākiem materiāliem. Kamēr norisinās plastmasas aizstājēja meklējumi, uzņēmums rūpes par vidi akcentē, sadarbībā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci ieviešot auduma somas savām mārketinga aktivitātēm.

“Ekoloģisks dzīvesveids kļūst arvien populārāks, un teju katrs vēlas piedomāt, kā var līdzdarboties tīrākas vides saglabāšanā un klimata pārmaiņu mazināšanā,” biznesa portālam db.lv teic “Latvijas Maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Tā, piemēram, “Latvijas Maiznieks” kā uzņēmums šķiro radītos atkritumus, sadarbojoties ar “Zaļo punktu”. “Noteikti materiāli tiek nodoti uz pārstrādi. Esam viens no lielākajiem “Zaļais punkts” sadarbības partneriem, ko apliecina iegūtais “The Greenest” sertifikāts,” paskaidro M. Daude.

Viņš piemetina, ka uzņēmums nākotnē cer uz vēl ciešāku sadarbību ar organizāciju un vienmēr esot atvērts videi draudzīgām aktivitātēm.

“Viens no projektiem, ar ko lepojamies, ir Latvijas Graudu ekoloģiska auduma maisiņi, kurus esam radījuši kopā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci, domājot ne tikai par videi draudzīgu uzņēmuma darbību, bet arī par mūsu pircējiem, aicinot iepirkšanās laikā izmantot dabai draudzīgus auduma maisiņus plastmasas maisu vietā,” stāsta M. Daude.

Ideja par šādiem iepirkumu maisiņiem radusies, veidojot jaunāko uzņēmuma maizes sēriju. Tie pieejami ierobežotā daudzumā, un tos savā īpašumā interesenti varēs iegūt, piedaloties uzņēmuma mārketinga aktivitātēs.

Jautāts, vai pats maizes iepakojums varētu piedzīvot pārmaiņas un plastmasas vietā nākotnē varētu tikt izmatots kāds videi draudzīgāks iepakojuma materiāls, M. Daude atbild, ka šādi jautājumi uzņēmumā tiek apspriesti: “Sekojam līdzi iepakojumu izmaiņu tendencēm pasaulē un sarunā ar mūsu piegādātājiem esam atvērti dabai draudzīgāku materiālu izmantošanai iepakojuma izstrādē, lai maksimāli saudzētu vidi.”

Ekoloģiski sertificētus produktus “Latvijas Maiznieks” pagaidām neražo. To valdes loceklis skaidro ar piemērotu telpu trūkumu: “Lai šādu produktu būtu iespējams saražot, ir nepieciešamas atsevišķas ražošanas telpas un iekārtas. Tas ir svarīgi, lai nodrošinātu, ka produkta ražošanai tiek izmantotas tikai ekoloģiskas izejvielas.”