Latvijas piens jau uzsāk eksportu

2012. gada 19. jūlijs plkst. 16:19
Autors: Db.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Nepilnu mēnesi pēc atklāšanas zemnieku uzņēmums Latvijas piens uzsācis vājpiena koncentrāta un saldā krējuma eksportu. Uz vairākām ES valstu piena pārstrādes rūpnīcām aizvestas kopumā 125 tonnas vājpiena koncentrāta un 25 tonnas saldā krējuma. Kā informē SIA Latvijas piens komunikācijas vadītāja Iveta Tomsone, uzņēmumā saražoto vājpiena koncentrātu ES rūpnīcas tālāk pārstrādās sierā, saldējumā un vēl citos piena produktos, savukārt saldo krējumu – sviestā.

Pirms eksporta uzsākšanas ārvalstu sadarbības partneri veica Latvijas pienā saražotās produkcijas kvalitātes testus un atzinuši tos par atbilstošiem, norāda uzņēmums.

Šā gada augustā Latvijas piens plāno saražot kopumā aptuveni 500 tonnas vājpiena koncentrāta un 200 tonnas krējuma par konkurētspējīgu cenu, kas nodrošinātu tirgus situācijai atbilstošu piena iepirkuma cenu 600 rūpnīcas īpašniekiem – kooperatīvu Trikāta KS, Dzēse un Piena partneri KS zemniekiem.

Augustā Latvijas piens uzsāks arī siera ražošanas iekārtu uzstādīšanu. Siers būs pamatprodukcijas veids un tā ražošanu uzsāks oktobrī. Rūpnīcā tiks uzstādīta arī ultrafiltrācijas iekārta, kas nodrošinās siera ražošanas procesā radušos sūkalu pārstrādi sūkalu proteīnā un sūkalu koncentrātā, kas ir pieprasīti eksporta produkti. Latvijas pienā līdz gada beigām tiks uzstādītas visas tehnoloģiskās iekārtas, kas nodrošinās piena bezatlikumu pārstrādi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām