Latvijas valsts pieteiksies Conexus Baltic Grid akcijām

2016. gada 23. augusts plkst. 15:13
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šā gada 23. augustā Ministru kabinets lēma par Latvijas valsts līdzdalību jaundibināmā uzņēmumā Conexus Baltic Grid, kas tiks veidots AS Latvijas Gāze reorganizācijas rezultātā, informē Ekonomikas ministrija. 

Saskaņā ar valdības lēmumu Ekonomikas ministrija valsts vārdā pieteiksies uz 117 uzņēmuma kapitāla daļām, proporcionāli kapitāla daļu skaitam, cik valstij kā mazākuma akcionāram pieder uzņēmumā AS Latvijas Gāze.

Kā zināms, šā gada 2.septembrī notiks AS Latvijas Gāze ārkārtas akcionāru sapulce, kurā tiks lemts par AS Latvijas Gāze reorganizāciju atbilstoši Enerģētikas likuma prasībām. Ievērojot Enerģētikas likuma prasības, AS Latvijas Gāze ir jānodrošina dabasgāzes apgādes komersantā ietilpstošā dabasgāzes pārvades sistēmas operatora un uzglabāšanas sistēmas operatora īpašumtiesību nodalīšana.

AS Latvijas Gāze šobrīd nodrošina gan dabasgāzes pārvades, sadales un uzglabāšanas, gan arī dabasgāzes tirdzniecības pakalpojumus. Reorganizācijas rezultātā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas darbības virzieni tiks nodalīti jaundibināmā uzņēmumā Conexus Baltic Grid.

Reorganizācijas rezultātā akcionāri var iegūt tādu pašu jaundibināmā uzņēmuma akciju skaitu, cik viņiem pieder AS Latvijas Gāze.

Saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu lēmumu par valsts līdzdalības iegūšanu kapitālsabiedrībā pieņem Ministru kabinets. Tādēļ šā gada 23.augusta sēdē Ministru kabinets lēma pa to, ka Latvijas valstij ir jāiegūst līdzdalība kapitālsabiedrībā, kas izveidosies AS Latvijas Gāze reorganizācijas rezultātā.

Reorganizācijas laicīga un efektīva veikšana ir AS Latvijas Gāze pārziņā. Savukārt Ekonomikas ministrija šobrīd aktīvi strādā, lai sagatavotu no Enerģētikas likuma izrietošos pakārtotos normatīvos aktus dabasgāzes tirgus pilnīgai atvēršanai un darbībai no 2017.gada aprīļa. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds