Lauma Fabrics: vismaz komunikāciju ar klientiem Sadales tīkls ir uzlabojis 

Lai gan Latvenergo meitasuzņēmums Sadales tīkls nesola Liepājas uzņēmumiem kompensēt zaudējumus, kas radušies elektroapgādes traucējumu dēļ, ir sācies dialogs starp pakalpojumu sniedzēju un kientiem.

Vēsma Lēvalde, 10.10.2012
1/6

Foto: Vēsma Lēvalde

Tā db.lv atzina uzņēmēji, kuri Liepājā bija ieradušies uz tikšanos ar a/s Sadales tīkls un Latvenergo amatpersonām, lai pārrunātu elektroapgādes problēmas un iepazītos ar a/s Sadales tīkls attīstības plāniem reģionā.

«Divi elektrības pārrāvumi - 28.augustā un 1.oktobrī - uzņēmumam radīja 31,5 tūkstošus latu lielus zaudējumus. Trešā daļa no tiem ir iekārtu bojājumi, kas radās elektrības padeves pārtraukuma dēļ. Par to arī esmu iesniedzis a/s Sadales tīkls atkārtotu pretenziju,» db.lv sacīja SIA Lauma Fabrics ģenerāldirektors Edijs Egliņš. Viņš norādīja, ka Sadales tīkla vadība spērusi lielu soli komunikācijas uzlabošanai, ierodoties Liepājā uz tikšanos ar uzņēmējiem. «Viņi mums uzskatāmi parādīja, ka tehniski tas, ko viņi dara, ir tiešām labi, taču komunikācijas iepriekš nebija nekādas,» uzskata uzņēmējs. Viņš skaidroja, ka elektrības pārrāvumi radušies brīdī, kad apakašstacijā bija pabeigta rekonstrukcija un notika pārslēgšana uz jaunu transformatoru. «Tas bija pirmdienas rītā, kad ražotājiem ir visintensīvākais darba laiks. Ja iepriekš mēs būtu brīdināti, ka notiks šādas manipulācijas, kuru laikā var tikt pārtraukta elektrības padeve, mēs būtu lūguši to darīt, piemēram, brīvdienās,» tā E. Egliņš. Brīdinājums par to, ka plānota rekonstrukcija apakšstacijā, saņemts pirms vairāk nekā gada. Savukārt rekonstrukcijas gaitā nekādas konsultācijas ar uzņēmumu nav bijušas. Turpmāk a/s Sadales tīkls un Lauma Fabrics tehniskie dienesti plāno sadarboties.

Līdz pretenzijas izskatīšanai netiek solīts, ka zaudējumus varētu kompensēt, taču elektroapgāde turpmāk SIA Lauma Fabrics un citiem šajā Liepājas daļā strādājošajiem uzņēmumiem noteikti būs labāka, izrādot rekonstruēto apakšstaciju, solīja a/s Sadales tīkls valdes loceklis Raimonds Skrebs. Rekonstrukcija paredz iespēju pieslēgt elektroapgādei arī jaunus klientus, stāstīja R. Skrebss. Tomēr valsts apstiprinātā metodika prasa, lai potenciālais klients piedalītos pieslēguma izveidē ar līdzfinansējumu.

Savukārt pārējie uzņēmumi, kuri cieš no elektroapgādes traucējumiem, taču nav saistīti ar apakšstaciju Lauma, nevar būt droši, ka šādu neērtību nākotnē vairs nebūs, atzina Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis. Pēc viņa teiktā, uzņēmums spēj ieguldīt tikai aptuveni trešo daļu no tā, kas būtu akūti nepieciešams elektroapgādes sistēmas sakārtošanai Latvijā. Tikšanās laikā uzņēmēji uzzināja, ka Latvijā ir viena no vissliktākajām elektroapgādes infrastruktūrām Eiropas Savienībā, kas tēlaini tika salīdzināta ar ceļu stāvokli valstī.

Db.lv rakstīja, ka elektroapgādes traucējums Liepājā, kas ietekmēja rūpnīcas Lauma Fabrics darbu, notika apakšstacijas rekonstrukcijas laikā.

Tevi varētu interesēt

«No risku pārraudzības viedokļa mums investīcijas Daugavas HES liekas drošākas nekā...

Lai radītu izpratni par uzņēmējdarbību un veicinātu vidējās izglītības iestāžu izglītojamo...

Elektroapgādes traucējums Liepājā, kas ietekmēja rūpnīcas Lauma Fabrics darbu, notika apakšstacijas...

Tekstilražošanas uzņēmums Lauma Fabrics mēneša laikā cietis vairākus desmitus tūkstošus...

Uzraugu prasību pieaugums komercbanku sektoram un iespējamā kredītresursu sadārdzināšanās...

Nepalaid garām

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...