Ražošana

LGS un lidosta Rīga saņems 1,93 miljonus eiro ES līdzekļu projekta īstenošanai

Žanete Hāka, 10.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

VAS Latvijas gaisa satiksme (LGS) ir parakstījusi līgumu ar Eiropas Inovācijas un komunikāciju tīklu izpildaģentūru (Innovation and Networks Executive Agency jeb INEA) par 1 930 000 EUR piešķiršanu projekta Airport Collaborative Decision Making (A-CDM) RIGA īstenošanai starptautiskajā lidostā Rīga, informē LGS.

Finansējumu piešķir Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments (Connecting Europe Facility jeb CEF). Saskaņā ar līgumu CEF finansē 50 procentus no projekta attiecināmajām izmaksām.

Projekta koordinators ir LGS, kas īsteno projektu sadarbībā ar starptautisko lidostu Rīga.

A-CDM īstenošanas mērķis ir palielināt starptautiskās lidostas Rīga kapacitāti un uzlabot koordinētas rīcības procesus starp visām lidojumu apkalpošanā iesaistītajām pusēm. CDM procedūru ieviešana nodrošinās efektīvāku lēmumu pieņemšanas procesu, balstoties uz daudz precīzāku un savlaicīgāku informācijas apmaiņu un visu iesaistīto vienādu kopainas izpratni.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks būtiski uzlabota pakalpojumu kvalitāte un drošums gan gaisa telpas lietotājiem, gan pasažieriem. Tas tiks paveikts, precīzāk plānojot gaisa kuģu pacelšanās laiku, samazinot gaidīšanas laiku gan pie termināla, gan uz skrejceļa, jo īpaši pīķa stundās, kā arī samazinot aviosabiedrībām resursu un degvielas patēriņa izmaksas, kas saistītas ar gaidīšanas laiku pirms pacelšanās un ar gaisa kuģu sagatavošanu lidojumam. Tāpat tiks samazināts vides piesārņojums.

Starptautiskās lidostas Rīga Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departamenta direktore Liene Freivalde uzsver, ka A-CDM projekta mērķis ir uzlabot gaisa satiksmes plūsmas pārvaldību lidostā, samazinot lidojumu kavēšanos, uzlabojot punktualitāti un optimizējot resursu izmantošanu.

Ņemot vērā, ka lidojumu skaits lidostā Rīga gadu no gada pieaug, ieviešot A-CDM, lidosta būs veikusi nepieciešamos sagatavošanās darbus turpmākai satiksmes attīstībai.

A-CDM sniedz iespēju lidostas partneriem pieņemt pareizos lēmumus, sadarbojoties ar aviokompānijām, virszemes pakalpojumu sniedzējiem, aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējiem un pārējiem lidostas pakalpojumu sniedzējiem, tādējādi samazinot izmaksas un padarot lidostu Rīga konkurētspējīgu ne tikai Baltijas lidostu starpā, bet arī visā reģionā.

Projektu paredzēts pabeigt līdz 2018. gada beigām.