Lidostas paplašināšana – gards kumoss, par ko cīkstēties

2015. gada 12. novembris plkst. 8:47
Autors: Lāsma Vaivare
Dalies ar šo rakstu

Kamēr būvnieki strīdas par tiesībām turpināt Starptautiskās lidostas Rīga paplašināšanu, lidosta plāno turpmākus attīstības soļus

Konkursā par Ziemeļu piestātnes otrās kārtas būvniecību, kurā par uzvarētāju atzīta būvkompānija Merks, solot darbus veikt par 8,87 milj. eiro (bez PVN), iesniegtas divas sūdzības, kuras Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) plāno skatīt 24. novembrī. Nemierā ar konkursa rezultātiem ir a/s LNK Industries un AB Panevežio statybos trestas, liecina informācija IUB mājaslapā. Kamēr notiek lietas izskatīšana IUB, LNK Industries atturas no komentāriem par sūdzību.

Arī līdz šim iepirkuma procedūra nebija raita – vasarā izsludinātā iepirkuma nolikumā veiktas korekcijas, saņemtas vairākas sūdzības. Iebildumi pret konkursa prasībām bija gan LNK Industries, kas vairākus nolikuma punktus traktēja kā konkurenci ierobežojošus, gan būvkompānijai Re&Re. Tā savukārt uzskatīja, ka atsevišķas prasības formulētas tā, ka neizdosies sasniegt vēlamo mērķi – pārliecināties par pretendentu pieredzi.

Jāpiebilst, ka Re&Re pirms vairākiem gadiem apšaubīja arī Ziemeļu piestātnes izveides pirmās kārtas iepirkumu. Izskatot uzņēmuma sūdzību, IUB lēma aizliegt pasūtītājam turpināt iepirkuma procedūru. Pirmās kārtas iepirkumā sūdzības iesniedza arī SIA Monum (tolaik – Siltums Jums), SIA Arčers, a/s A.C.B., piegādātāju apvienība Hochtief Solutions, A.C.B., liecina IUB informācija. Par uzvarētāju konkursā tika atzīta SIA Skonto būve, solot darbus veikt par 15,94 milj. eiro (bez PVN).

Ziemeļu piestātnes otrās kārtas darbi ir turpinājums Skonto būves paveiktajam. Septembrī ekspluatācijā tika nodota jaunizbūvētā piestātnes ēka un savienojošā galerija. Pasažieru lietošanai šobrīd pieejama savienojošā galerija ar trim jauniem izlidošanas sektoriem, DB norāda lidostā. Būvdarbu otrajā kārtā tiks veikti iekšdarbi jaunizbūvētajā piestātnes ēkā, uzstādīti trīs kustīgie gaisa tilti pie termināļa ēkas. Pēc būvdarbu pabeigšanas būs pieejami 19 Šengenas/ārpus Šengenas izlidošanas sektori, plašas pasažieru uzgaidāmās zāles un jaunas komercplatības.

Lidosta cer, ka līgumu ar otrās kārtas darbu veicēju izdosies noslēgt līdz šī gada beigām. Paredzētais būvdarbu termiņš ir astoņi kalendārie mēneši.

Plašāk lasiet rakstā Lidostas paplašināšana –  gards kumoss, par ko cīkstēties ceturtdienas, 12.novembra laikrakstā Dienas Bizness (14.lpp)!

Dalies ar šo rakstu