Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatā apstiprina Armandu Jurjevu

2016. gada 21. oktobris plkst. 17:28
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrija kā VAS Starptautiskā lidosta Rīga akcionāra pārstāvis ir devusi piekrišanu padomes lēmumam par lidostas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu ievēlēšanu, informē ministrijas pārstāvji. 

Atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam un lidostas statūtiem padome virza apstiprināšanai akcionāru sapulcē padomes apstiprinātās kandidatūras lidostas valdē.

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatam padome izvirzīja Armandu Jurjevu, bet valdes locekļa amatiem – Ilonu Līci, Laumu Jenču un Irinu Feļdmani.

Padome lidostas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu amatiem nominēja pārstāvjus atbilstoši Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendācijām, ņemot vērā kandidātu profesionalitāti, kompetenci un pieredzi.

A. Jurjevam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze starptautiskajā biznesa vidē. Sākotnēji starptautisko pieredzi viņš ieguvis, strādājot par Amerikas Savienoto Valstu fonda International Executive Services Corps direktoru. Tāpat bijis IBM Latvijas biroja vadītājs un Telenor Media grupai piederošo uzņēmumu SIA Interinfo Latvija un SIA Baltic Delfi Internet Search direktors. Jurjevs strādājis par Telenor Media grupas projektu vadītāju Maskavā, veicot divu grupas uzņēmumu darbības konsolidāciju. Kopumā uzņēmumā bija nodarbināti apmēram 400 darbinieki. Savukārt Norvēģijā bāzētajā uzņēmumā Telenor Media Holding viņš ieņēma biznesa attīstības menedžera amatu. Šajā uzņēmumā Jurjevs izstrādāja biznesa stratēģiju, ieviešot to septiņos grupas uzņēmumos Baltijas valstīs, Austrumeiropā un NVS.

Vienlaikus Jurjevs aktīvi darbojies dažādās sabiedriskajās organizācijās, kuras veic aktīvu starptautisko sadarbību. Viņš bija Latvijas Noguldījumu garantiju fonda valdes loceklis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrības valdes loceklis un Rīgas Rīdzenes Rotary kluba prezidents. Šobrīd viņš ir Latvijas Ekonomikas attīstības fonda biedrs un biedrības Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls valdes loceklis. 

Dalies ar šo rakstu