Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālei sola siltumu

2011. gada 30. novembris plkst. 16:20
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Pēc projekta apstiprināšanas SIA Liepājas enerģija uzsākusi pievada izbūvi Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālei. Uzņēmums par saviem līdzekļiem izbūvēs siltumtrasi 140 m garumā.

Plānots, ka darbus paveiks divu nedēļu laikā. Sv. Trīsvienības katedrāle ir viens no vairāk nekā 30 jauniem klientiem, ko ieguvusi centralizētās siltumapgādes nodrošinātāja SIA Liepājas enerģija, norāda uzņēmuma valdes loceklis Andris Štāls.
Patlaban notiek pieslēguma maģistrālajiem siltumtīkliem un siltumtrases izbūve līdz katedrālei. Nākamnedēļ rakšanas darbi turpināsies dievnama dārzā, un tie notiks arheologu uzraudzībā, jo nav skaidru ziņu par apbedījumiem. Plānots, ka centralizētā apkure Sv. Trīsvienības katedrālei būs pievienota līdz Ziemassvētkiem.
Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle iuzskatāma par greznāko un monumentālāko vēsturisko celtni Liepājā. Tās iespaidīgākais darinājums ir ērģeles, kas būvētas 1758. gadā un izvirzītas UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstam. 2006. gadā reģistrēts Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds, kas vāc ziedojumus celtnes atjaunošanai.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām