Liepnieks prognozē, ka Zatleru neievēlēs

2011. gada 19. maijs plkst. 9:02
Autors: Andra Briekmane
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pašreizējam Valsts Prezidentam Valdim Zatleram izredzes tikt ievēlētam uz otru pilnvaru termiņu esot lielākas nekā nulle, bet politisko procesu eksperts Jurģis Liepnieks LNT raidījumā 900 sekundes prognozēja, ka tas nenotiks.

Viņaprāt, V. Zatleram trūkstot, ko piedāvāt sabiedrībai, viņam neesot, ko teikt. Lielu izgāšanos viņa darbā neesot bijis, bet V. Zatlers neesot ideāls prezidents, uzskata Liepnieks.

Pašlaik Latvijas prezidentam kā amatpersonai esot pietiekami lielas pilnvaras, ja vien šajā amatā ir spēcīga personība, ko pierādījusi eksprezidente Vaira Vīķe - Freiberga. «Sabiedrībai vajag jaunu cerību,» sacīja J. Liepnieks. Viņš minēja arī vairākus sabiedrībā zināmus cilvēkus – Andri Guļānu, Māru Zālīti, Mārci Auziņu, kurus varētu izvirzīt augstajam amatam un kuri būtu tam piemēroti, bet daudzi no šiem cilvēkiem atsakoties kandidēt, jo sabiedrība un prese viņus uzreiz nomelnotu.

Savukārt Rīgas domes deputāts no Vienotības frakcijas Edgars Jaunups neizslēdz iespēju, ka arī Saskaņas Centrs izvirzīs savu Prezidenta kandidātu, kas būtu atpazīstams un pieņemams partijas vēlētājiem. Viņš esot drošs tikai par Vienotības un opozīcijā esošās VL-TB/LNNK frakcijas atbalstu V. Zatleram.

Šodien ir pirmā diena, kad Saeimas deputāti un frakcijas var pieteikt savus Prezidenta kandidātus. Jau iepriekš atbalstu V. Zatleram paudušas Vienotība, Par Labu Latviju un VL – TB/LNNK. V. Zatlers ir arī vienīgais oficiāli nosauktais amata kandidāts.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām