LKA: Katrs šāds gadījums ietekmē visus tirgus spēlētājus un nopietni iedragā nozares reputāciju

2018. gada 19. februāris plkst. 13:38
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Visi pārējie finanšu tirgus dalībnieki turpina ierasto darbu privātpersonu un biznesa klientu apkalpošanā, bankas saviem klientiem sniedz visus banku pakalpojumus, informē Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) vadītāja Sanda Liepiņa.

«Mēs apzināmies, ka starptautiskie sadarbības partneri aktīvi izvērtē mūsu valstij un nozarei kopumā piemītošos riskus. Īpaši, ņemot vērā starptautisko partneru uzmanību, aicinām valdību būt izlēmīgai, pēc iespējas ātrāk nākt klājā ar skaidru rīcības plānu un nodrošināt pastāvīgu komunikāciju,» viņa uzsver.

Latvijas Komercbanku asociācija ir publiski paziņojusi par neiecietīgu attieksmi pret pārkāpumiem un Latvijas banku sistēmas izmantošanu prettiesiskām darbībām, kas neatbilst starptautiskajai praksei un tiesībām. Ņemot vērā starptautisko partneru pastiprināto uzmanību, katrs šāds gadījums ietekmē visus tirgus spēlētājus un nopietni iedragā mūsu nozares reputāciju, viņa piebilst.

«Esam pārliecināti, ka izlēmīga un stingra vēršanās pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu ilgtermiņā nesīs ieguvumus, palīdzot Latvijas finanšu sektoram atgūt stabilitāti un reputāciju.»

«Sagaidām vispusīgu izmeklēšanu tiesībsargājošo iestāžu pusē, lai varētu pamatoti vērsties pret fiziskām un juridiskām personām, ieskaitot banku akcionārus, amatpersonas un darbiniekus, kas mēģina izmantot vai izmanto Latvijas finanšu sistēmu prettiesiskiem mērķiem,» piebilst S. Liepiņ.

«Ļoti ceram, ka šādu gadījumu nākotnē būs vēl mazāk, jo industrijā kopumā daudz strādā pie augstāko atbilstības standartu ievērošanas un finanšu nozares reputācijas būvēšanas,» norāda S. Liepiņa.

«Katras uzraugošās institūcijas konstatēto trūkumu ir jāuzņem nopietni un nekavējoties jāveic iekšējā izmeklēšana - jākonstatē iespējamo pārkāpumu apmērs, jāsadarbojas ar uzraudzības iestādēm un jāsniedz visa nepieciešamā informācija; šādos gadījums noteikti jālemj par neatkarīgu konsultantu piesaisti,» atzīmē LKA vadītāja.

Dalies ar šo rakstu