Ekonomika

LTRK aicina uzņēmējus sākt eksportu uz Ķīnu

Monta Glumane, 06.04.2018

Foto:freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) Ķīnas izveidotās «jaunā Zīda ceļa» iniciatīvas ietvaros aicina uzņēmējus izmantot iespēju, lai uzsāktu eksportu uz Ķīnu, informē LTRK.

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) Ķīnas izveidotās Jaunā Zīda Ceļa Iniciatīvas ietvaros aicinauzņēmējus izmantot situāciju, lai uzsāktu eksportu uz Ķīnu. Lai to realizētu, jau nodrošināti veiksmīgi transporta kanāli, kā arī parakstīti nozīmīgi starpvalstu sadarbības līgumi nodokļu, investīciju un citos jautājumos.

LTRK informēja, ka pašreiz Latvija ir viena no aktīvākajām projekta dalībniecēm, kur savu atbalstu sadarbības veicināšanai ar austrumu valsti sniedz arī LTRK.

Lai nodrošinātu maksimāli ērtu partnerību, Ķīna un Latvija ir parakstījušas sadarbības līgumus par neierobežotu tirdzniecību, investīciju aizsardzību, nolīgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu, tehnoloģisko sadarbību, gaisa satiksmes pakalpojumu nodrošināšanu u.c. Salīdzinājumā ar laiku, kad iniciatīva vēl nebija spēkā, importa preču skaits no Latvijas uz Ķīnu pieaudzis par 77%, padarot Ķīnu par otro lielāko tirdzniecības partneri ārpus Eiropas Savienības.

LTRK padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis pauž, ka Ķīnas un Latvijas attiecības projekta ietvaros tiek vienmērīgi virzītas uz priekšu, sniedzot reālus ieguvumus abām valstīm: «Ņemot vērā Jaunās Zīda Ceļa Iniciatīvas darbības laikā paveikto, šis ir brīdis, kad visi tirdzniecības ceļi uz Ķīnu ir atvērti, par ko liecina savstarpēji veiksmīgi izveidotā ērtā transportu kustība, kā arī liels skaits citu faktoru, kā pamatā ir pozitīvais dialogs starp abām valstīm.»

Pirms pieciem gadiem Ķīnas izveidotā «jaunā Zīda ceļa» iniciatīva radīta ar mērķi attīstīt sadarbību Eirāzijā. Viens no projekta mērķiem ir transporta satiksmes attīstība starp Ķīnu, Centrālo Āziju, Krieviju un Eiropu.

Komentāri

Pievienot komentāru