Lursoft par nepilniem 200 tūkst. Ls pilnveidos tiesu informatīvo sistēmu

2011. gada 02. februāris plkst. 13:34
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Tiesu administrācijas iepirkumā par tiesu informatīvās sistēmas pilnveidi elektronisko dokumentu un pakalpojumu apstrādei Latvijas un Šveices sadarbības programmas individuālā projekta «Tiesu modernizācija Latvijā» īstenošanu ir uzvarējis informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Lursoft IT.

Atbilstoši Iepirkumu uzraudzības biroja datiem kopējā līgumcena ir 195 tūkst. Ls.

Šveices valdības līdzfinansētais projekts paredz Latvijas tiesas aprīkot ar skaņu ieraksta aparatūru un nodrošināt ar videokonferenču iespējām gan starp tiesām visā Latvijā, gan tiesām un ieslodzījumu vietām.

Jau 2008. gadā pilotprojektu ietvaros tika veikta tiesas sēžu protokolēšana, izmantojot skaņu ierakstu aparatūru Rīgas apgabaltiesā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētā un Jūrmalas tiesā. Savukārt pilotprojektā «Videokonferenču izmantošana tiesvedības procesā» piedalījās Rīgas apgabaltiesa un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa.

Paralēli videokonferences un skaņas ieraksta ieviešanai tiesu procesos ir paredzētas aktivitātes, kas uzlabos tiesu izmaksu pārvaldību, tiesvedības procedūru efektivitāti, tiesu pieejamību ar jaunajām tehnoloģijām un tiesu informācijas un pakalpojumu pieejamību.  

Ja projekts «Tiesu modernizācija Latvijā» noritēs kā plānots, tad 2012. gada beigās Latvijas tiesu sēžu zālēs izmantotais tehniskais nodrošinājums būs viens no modernākajiem Ziemeļeiropā, sagaida Tiesu administrācija.

2009.gada 25. jūnijā tika parakstīts pirmais Latvijas un Šveices sadarbības programmas projekta līgums. Projekta «Tiesu modernizācija Latvijā» īstenotājs ir Tiesu administrācija. Tā mērķis ir tiesu sistēmas kvalitātes uzlabošana un pieejamības palielināšana. Projekta kopējās izmaksas ir 9,411 milj. Šveices franki jeb aptuveni 4,4 milj. Ls, tostarp Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām